02 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

yok artık: değişimden gelen yeni note 7 de patladı!

yok-artik-degisimden-gelen-yeni-note-7-dde-patladi-1475044483
Reklam

samsungun mesele yaşamını sürdürdüğü ve değişim programına gönderilen galaxy note 7lerin güvenli yani sorunsuz olan versiyonu da patladı!

samsung un malum note 7 sorunu bildiğiniz gibi güney kore ve amerika birleşik devletleri nde başlatılan değişim programıyla çözülüyor. fakat görünüşe göre bu değişim programı samsung un başına daha aka bela açabilir.

çin de yaşayan 25 yaşındaki hui renjie galaxy note 7 nin batarya sorunu çözülmüş versiyonunu satın almasına karşın geçtiğimiz pazartesi günü bu patlamayan sorunsuz denilen note 7 versiyonunun da patlamasıyla şok yaşadı. hatta telefonun yanında bulunan macbook pro su da kullanılmaz hale gelmiş.

yukarıda görebileceğiniz gibi bir sıkıntı ile karşılaşan hui renjie ayrıca yeni kuşak galaxy note 7 leri gösteren kutudaki kara kare işaretinin de bulunduğu görseli de paylaşarak “bu eski ve sorunlu olan note 7 dirı söylemlerine peşinen yanıt vermiş. hatta cihazın ımeı numarasını da açık tutan hui bu ımeı numarasının denetim edildiğinde ise “cihazınız sorunlu aygıt listesi arasında değildir iade edilmesine gerek yoktur.ı şeklinde ikaz da çıktığının ını çiziyor. yani bu yanan note 7 %100 olarak yeni kuşak ve sorunsuz note 7 lerden biri.

yine klasik olarak şarj sırasında dumanlar çıkarmaya başladığı söylenen olayda daha öncesinde yeni kuşak sorunsuz note 7 ler için söylenen “aşırı ısınıyor ve şarjı fazla acele bitiyorı algısına da denk düşüyor. görünüşe göre renjie nin telefonu şarjda iken aşırı ısınma sonucunda bataryanın yanma sorunu yine ortaya çıkmış.

konu ile alakalı derhal iletişime geçen samsung “hemen bir uzman gönderip inceletelimı talebinde bulunsa da renjie bu durumun herkes tarafından bilinmesi gerektiğini ve sorunun çözülmediğini aktarmak adına bu talebi reddetmiş.

eğer bu batarya sorunu hui renjie de olduğu gibi birçok kişide devam ederse birçok note7 sahibi telefonunu değiştirmek yerine para iadesi isteyecektir ve samsung un kendi ürünüyle ve “sorunsuzı dediği yeni serisi ile yaşayacağı yeniden yanma ve patlama sorunları başını bu sefer gerçekten aka belaya sokacaktır. görelim vakit içinde samsung dan bir izah ya da yine bir mahsul inceleme süreci olacak mı hep birlikte göreceğiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?