21 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

yeter artık samsung! 8 gb hafızalı telefon üretimini durdurmanın zamanı gelmedi mi?

81923yeter-artik-samsung-8-gb-hafizali-telefon-uretimini-durdurmanin-zamani-gelmedi-mi-208x130
Reklam

hala 8 gb hafızalı telefonlar üretmeye devam eden samsunga en aka eleştiri sammobiledan geldi.

aslında bununla ilgili bir ova yayınlamayı planlıyordum ama – lakin sammobile benden erken davrandı. nihayet olarak galaxy j1 ace neo isimli akıllı telefonun duyurusunu gerçekleştiren samsung bu modelde de 8 gb hafızayı tercih etmişti. microsd kart desteği olsa da artık bu bellek opsiyonunun can sıktığı bir gerçek.

samsunga en yakın kaynağın başında sammobileın geldiğini bilirsiniz. umumi hatlarıyla bu konudan dert yanan sitenin yazdıklarını aktarmak yerine kendi fikrimizi paylaşmayı daha müsait buldum. dileyenler metnin orijinaline şuradaki bağlantıdan ulaşabilirler.

şimdi bu konuyu kalkıp samsungla karşılıklı konuşsak bize ‘e microsd desteği mevcut beğenmiyorsan alırsın bir adet kullanırsın diyebilir. iyi de herkes bu opsiyonu kullanmak zorunda değil ki? zaten android işletim sistemi başlı başına bir bellek yiyici konumunda. en azından 3-4 gblık bir hafızayı işletim sistemi dolduruyor. bunun dışında cihazdaki yerleşik -silinemeyen- uygulamalardan da bahsetmeden geçmemek lazım. kullanmadığımız ya da kullanmak istemediğimiz bu yerleşik uygulamaları da ekleyecek olursak 8 gblik bir telefonun hafızası birkaç fotoğraf ve video da yükledikten sonra neredeyse tamamen dolmuş oluyor. apple dahi gelen eleştirileri göz önünde bulundurmuş olacak ki muhtemelen iphone 7 ile 16 gb ernatifini tarihe gömecek. peki samsung -her ne kadar giriş düzen özelliklere sahip olsa da- sebep her ürettiği telefonda ısrarla bu opsiyonu kullanmaya devam ediyor?

bunun teknik olarak mantıklı bir açıklamasının olduğunu düşünmüyorum her şirketin kendisine has bazı politikaları muhakkak vardır. ama – lakin sizin de hislerinize tercüman olduğumu düşünerek artık samsungun telefonlarında en düşük 16 gb bellek opsiyonunu kullanması gerektiğini düşünüyorum. ha istersen gene microsd desteği ver ama tanrı rızası için 8 gb hafızadan artık vazgeçin. el oğlu 8 gb ram ! li telefonlar üretmeye hazırlanırken bu hafızaya sahip telefonların varlığını görmek bir nihayet kullanıcı olarak benim fazla canımı sıkıyor. 

yorumlarınızı %100 bekliyorum arkadaşlar müspetmenfi hiç ayrım etmez.
fiyat performans canavarları meizu pro 6 ve meizu m3 note türkiyede satışa çıktı! samsung

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?