08 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

yerli yapım hacker filmi: 'tehdit: siber çöküş'

yerli-yapim-hacker-filmi-tehdit-siber-cokus-1471540750
Reklam

ak perdede popülerliği giderek artan siber hücum filmlerine şimdi de yerli bir yapım ekleniyor.

içinde bulunduğumuz siber çağın yaşantımıza kattığı mühim iki kenar – kıyı var; hack ve hacker& 39;lık. internet artık bizim için her şey olmuş durumda ve internete olan bu bağlılığımız da bizi hacker& 39;lara karşı savunmasız yapıyor.

hacker& 39;lar her geçen gün daha tehlikeli hale geliyor ve bu popülerlik onların sinemada pek fazla filmde karşımıza çıkmalarını da sağlıyor. şimdi ise bu filmlere bir de yerli yapım ekleniyor; tehdit: siber çöküş.

mascot harika bir film olan ve m3 harika bir film olan yapımı olan tehdit: siber çöküş& 39;ün konusu şöyle;

& 39;& 39;yıllarını siber suça vermiş bir hacker devlet tarafından aranmaktadır. siber emniyet teşkilatı& 39;nın aradığı bu hacker uluslararası şirketlere ziyan vermekte bir fazla şirket ağına sızıp şirket içi hususi bilgileri hackleyerek diğer ülkelerdeki şahıs ve kurumlara satmaktadır.

2 yıldır peşinde oldukları bu hacker için başlatılan operasyon başbakanlığa bağlı hususi birim siber emniyet teşkilatı tarafından yürütülmekte ve birimin başında olan reis mithat tarafından yakından takip edilmektedir. amaçları bu hacker& 39;ı yakalamak bunun yanı sıra devlet için etkin bir rolde kullanmaktır. kod adı kurtbey olan bu hacker iki yılın sonunda bir amel için topladığı hacker grubu yeni bir hücum girişiminde bulunurlar. grubun açık vermesi ile siber emniyet birimini harekete geçirirler. birim hızlı bir şekilde yerlerini tespit etmeye çalışır. küme verdikleri açıktan ötürü daha çok gizliliğini koruyamaz ve açığa çıkarak yakalanırlar fakat grubun lideri olan kurtbey için her şey yeni başlamaktadır.& 39;& 39;

tehdit: siber çöküş bu sene güz aylarında vizyonda olacak. filmin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?