11 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

yeni örümcek adam oyunu geliyor!

85816yeni-orumcek-adam-oyunu-geliyor-208x130
Reklam

beyaz perdede adeta yeniden doğan örümcek adam, oyun sektöründe de yine adından söz ettirecek.

beş filmlik bir sony macerasının ardından marveldaki yerine art dönen ve sonunda civil war ile avengers kadrosuna iç olan spider man, şüphesiz marvelın en meşhur kahramanı konumunda.

doğal spidey marvel sinematik evrenine art dönüşünü yaptı fakat hala hakları sonynin elinde. işte spideynin yine artan bu popülerliğini avantaja dönüştürmek isteyen sony, oyun seveleri sevindirecek bir hamle ile gelmeyi planlıyor.

geçtiğimiz aylarda oyun geliştiricis sucker punchın yeni bir spider man oyunu üstünde çalıştığı yönünde bazı söylentiler çıkmıştı. hatta başta amazona düştüğü söylenen bir takım oyun görselleri de internette dolaşmıştı. doğal sonrasında bunların düzmece olduğu ortaya çıkmış ve yeni örümcek adam oyunu hayalleri de bir bakıma suya düşmüştü.

fakat ateş olmayan yerden duman tütmez. 2000 yılından beri sony entertainment ile çalışan ve 2011 yılında sony tarafından satın alınan sucker punch, sanıyoruz gerçekten de bir örümcek adam oyunu üstünde çalışıyor. bu iddialara yönelik en kuvvetli delil ise stephen oyoung adlı bir dublör. pek fazla oyunda devinim yakalama (motion capture) işlemi için vazife yapan oyoung, cvsine untitled spiderman (başlığı belirsiz örümcek adam oyunu) projesini de ekledi.
 


üstelik oyoungın oyunun yapımcısı olarak sonyi yazması da, sucker punch iddialarını tekrardan alevlendirdi. işin biricik enteresan tarafı ise motion-capture aşamaları bile tamamlanmış bir oyunun hala başlığının belli olmaması (kim bilir belki de sony, marvelın takvimine uyup filme hususi bir spiderman: homecoming oyunu sunar).

şu lahza için oyuna dair elimizde bulunan biricik bilgi bununla sınırlı. ama – lakin şöyle de bir söylenti var; oyunu geliştiren firmanın sonynin sahibi olduğu sucker punch olması, mümkün bir örümcek adam oyununun da playstation 4e hususi gelmesi ihtimalini doğurmakta.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?