02 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

yeni kimlik kartlarının dağıtılacağı tarih netleşiyor

yeni-kimlik-kartlarinin-dagitim-tarihi-belli-oldu-1472844609
Reklam

pek fazla özelliğe sahip olacak ve bizler için çoğu şeyi daha basit hale getirecek yeni kimlik kartlarının dağıtım tarihi yavaş yavaş netleşiyor.

bildiğiniz gibi teknolojide olan gelişmeye uyumlu olarak ülkece yeni kimlik kartlarımıza kavuşmayı bekliyoruz. daha önceden 15 mart tarihinden itibaren olmak üzere pilot bölge olarak belirlenen kırıkkale& 39;de dağıtımına başlanan yeni kimlik kartılarının diyar – memleket genelinde dağıtım tarihi belli oldu.

aslında söz konusu dağıtımın kati bir tarihi açıklanmış değil. yani & 39;& 39;şu ayın şu gününde& 39;& 39; diyebileceğimiz bir tarih yok. fakat konu ile ilgili açıklamalarda bulunan başbakan binali yıldırım kartlara kavuşacağımız tarih aralığını paylaştı.

darbe girişimi sonrası valiliklerin ve vilayet hususi idarelerinin yeni düzenlemelerden geçeceğini bildiren yıldırım bu düzenlemelerin ardından yeni kimlik kartlarının 2017 yılında dağıtımına başlanacağını ve sene sonunda bütün vatandaşların yeni kartlarına kavuşmuş olacağını dile getirdi.

ilgili haber bugün dağıtıma başlanan yeni kimlik kartları nasıl alınır?

yani uzun lafın kısası önümüzdeki sene hepimiz yeni kimlik kartlarına kavuşmuş olacağız. muhtemelen bu yılın sonuna doğru bölgelere ve illere göre daha kati tarihler paylaşılacaktır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?