16 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

yarış oyunlarındaki tecrübesiyle kazayı önleyip ailesinin hayatını kurtaran kahraman çocuk

47286yaris-oyunlarindaki-tecrubesiyle-kazayi-onleyip-ailesinin-hayatini-kurtaran-kahraman-cocuk-208x130
Reklam

ingilterede yaşayan 21 yaşındaki sadiq rahman, ailesinn hayatını yarış oyunlarındaki tecrübesiyle kurtarmayı başardı.

ilim insanlarından, ufak yaştan itibaren video oyunu oynamanın bireyler üzerinde müspet yönde gelişmeler yarattığına dair birçok izah duymuştuk. ingilterede yaşanan hadise, bu açıklamanın ne kadar doğru bir teoriye dayandırıldığını net olarak görmemizi sağladı.

21 yaşındaki sadiq rahman, eğitimini ingilterede meydan göçmen bir ailenin çocuğu. içinde annesi ve kız kardeşinin bulunduğu bmw e60 5 serisi otomobilini kullanan sadiq, havanın yağmurlu ve yerlerin de kaygan olması sebebiyle bir anda otomobilin hakimiyetini kaybetmeye başlıyor. ama – lakin sonrasında sanki 40 yıldır otomobil kullanıyormuşçasına direksiyon manevraları yapan sadiq, otomobilinin kontrolünü ele geçirerek mümkün bir kazanın önüne geçiyor.

the daily maila yaşamını sürdürdüğü olayla ilgili bir izah yapan sadiq, ‘ehliyetimi aldığım üç yıl içinde ve oynadığım yarış oyunlarında bir kez bile kaza yapmadım. yaşadığım nihayet olayda da içgüdüsel olarak savrulmayı önleyebileceğimi biliyordum. bunda oynadığım yarış oyunlarının aka etkisi mevcut dedi.
 

samsung galaxy s8 ne vakit çıkacak? aygıt hakkında çıkan bilgileri 2 dkda anlattık! izlemek için buraya tıklayın!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?