06 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

yahoo, 500 milyon yahoo hesabının ele geçirildiğini doğruladı!

yahoo-500-milyon-yahoo-hesabinin-ele-gecirildigini-dogruladi-1474574524
Reklam

hacklenme olayları hakkında net açıklamalardan kaçınan yahoo son 500 milyon yahoo hesabının çalındığını resmi olarak açıkladı.

son dönemlerde telekom operatörü vorizon& 39;a satılmasıyla konuşulan yahoo 2014 yılında veri tabanına yapılan sızıntıyla 200 milyon yahoo hesabının çalındığı ve internete sızdırıldığı iddiasıyla gündeme gelmişti.

ancak yahoo geçtiğimiz ay gündeme taşınan bu konuyla ilgili net bir izah yapmaktan kaçınmış ve kamuoyu ile açık bir bilgi paylaşmamıştı. vorizon tarafından satın alma işleminin iptal edilmesini istemediği için bu bilgiyi gizlediği düşünülen yahoo vorizon& 39;a olmasından sonra çalıntı hesaplarla ilgili açıklama yaptı.

500 milyon hesap çalınmış!

yahoo yaptığı açıklamada 500 milyon yahoo hesabının çalındığını kabul etti. daha evvel 200 milyon hesap çalındığı iddiasından fazla daha korkunç bir rakamda kullanıcı bilgisini kaptıran yahoo 2014 yılında yaşanan aka saldırıyı kabul etmiş oldu.

bu noktada kullanıcılardan hesapları üzerindenb bir işlem yapılıp yapılmadığı konusunda denetim yapmalarını isteyen yahoo kullanıcıların hesap bilgilerini değiştirmeleri gerektiğini de belirtti.

bu dev hacklenme olayının yahoo& 39;nun itibarı açısından nasıl bir tesir göstereceği ise henüz bilinmiyor. ayrıca bu hackleme olayının devlet destekli hackerlar tarafından yapıldığı iddiası da şu anda konuşuluyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?