11 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

WordPress temaları

wordpress-temalar
Reklam

WordPress Tema Seçimi sitenizin geleceğini belirler. İyi bir tema şeçimi sadece görsel olarak güzellik katmaz aynı zamanda sitenizin arama motorlarındaki puanı içinde büyük önem taşır.Evet sitenizin yapısı, tasarlanış şekli arama motoru optimizasyonu için önemli rol oynar. Bu yazımda tema nasıl yüklenir ve tema şeçimi nasıl yapılmalı konularını sizinle paylaşacağım.

Blogumuzu açtık, sıra geldi kurduğumuz wordpress blogunun temasını kurarak ön yüzünü, yani tasarımını oluşturmaya. Sizde daha öncede dediğim gibi wordpress’te herşey çok kolay. Word veya Excel kullanmaktan farkı yok.

Tema Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Aslında bu bölümü sorular sorarak geçmek istiyorum. WordPress Temaları incelerken,aşağıdaki sorulara cevap verdiğinizde ister istemez tema arayışınız da şekillenecektir. En son yeni siteler için bazı tavsiyelerim olacak.

 • Kişiliğimi ya da pazarladığım ürünü yansıtabilir mi?
 • Siteyi büyütmek (Esnek mi?) için yeterli mi?
 • Öne çıkarmak istediğim mesajlarımı ya da ürünlerimi ziyaretçilerime gösterebilir miyim?
 • Fonksiyonları, benim yapmak istediklerimi karşılıyor mu?
 • Üreticisi kim?
 • Teknik destek bulabilir miyim?
 • Sayfa düzeni ne kadar esnek?
 • Tasarım ya da güncelleme için çalışan bir grup var mı?
 • Başka kimler kullanıyor?

Yeni Blog Tema Seçimi İçin Tavsiyen Nedir?

Temanın tam olarak nasıl gözüktüğünü anlayabilmek için, Sayfa, yazı, Widget, Sidebar, Yorum vb. gibi temel elemanları oluşturun.
Eğer tamamen acemiysen ve ücretli bir tema alacaksan, temanın verdiği özellikleri farklı ücretsiz temalar kullanarak görebilirsin. Bu sayede ne alacağını önceden kestirebilirsin.
Renkler değiştirilebilir. Dolayısı ile bunu kafana takma. Esas odaklanman gereken nokta sayfa yerleşim düzeni olmalı. Sayfaların ve yazıların ne şekilde gözükeceğini hesaba katmalısın.

WordPress Tema Nasıl Kurulur?

Her Web sitesi kendine özeldir, buyüzden bu Videomuzda Görünüme göz atıyoruz. 2 Farklı yolla bir Tema yüklemesi anlatılacaktır. İnternet üzerinde biçok ücretsiz ve iyi tasarlanmış Kurumsal Temalar mevcuttur. Size bu Temaları nasıl ve nerden bulup yüklenecek anlatılacaktır. Eğer kendinize Özel bir Web tasarımı istiyorsanız İletişim bölümünden konuyu belirterek bana Web sitenizde istediğiniz özellikleri yazın, ve daha sonra sizinle detaylar için iletişime geçip sizin için size özel profesyonel bir Web sitesi tasarlayabilirim ve bu tasarım tek olacaktır yalnızca sizde olan. sizler için bulduğumuz video izleyerek kolayca WordPress kurumsal temaları kurabilir ve düzenleyebilirsiniz.

wordpress-kurumsal-temalar

Warez Temaların Güvenilirliği

Değerli Arkadaşlarım, Şimdi Size Belkide Hiç Duymadığınız Bilgiler Aktaracağım.

 1. Warez Temalara Hiç Bir Zaman Güvenmemek Gerek.
 2. İçine Sisteminizin kullanıcı adı, mail adresi, şifreniz, sunucunuzun bilgileri, varsa ftp bilgilerinizi Ele geçirebilecek zararlı kodlar eklenebilmektedir.
 3. Sisteminize uzaktan müdahele edecek kodlar eklenebilir.
 4. Sisteminizi uzaktan izleyebilirler.
 5. Seo Açısından zararlıdır.
 6. Sitenizde herhangi bir yere, prim yapmak istedikleri sitenin linkini koyabilirler.
 7. Sitenize Zararlı Linkler ekleyerek, Google tarafından Filtreye düşmenize sebep olabilirler.
 8. Sitenizin İçeriğine Rahatça müdahale edebilirler.
 9. Kullanıcılarınızın Bilgilerini çalabilirler.
 10. İstedikleri Zaman Uzaktan Kontrolle Sitenize Hakim olabilirler Ve Daha Nice Zararları

 

WordPress tüm dünyada en çok tercih edilen yayın platformudur ve kullanım oranları gün geçtikçe de artmaktadır. Gerek kullanım rahatlığı gerekse esnekliği WordPress’i internet dünyasında lider konuma getirmiştir. Aşağıdaki grafik bu durumu adeta kanıtlar niteliktedir. Google arama trendlerini kısaca araştırdık ve tüm dünyada WordPress sistemi yoğunluk olarak kullanılmaktadır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?