20 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

windows 10’a gelen güncellemerin bazı programları pc’den sildiği ortaya çıktı

2650windows-10-a-gelen-guncellemerin-bazi-programlari-pc-den-sildigi-ortaya-cikti-208x130
Reklam

microsoftun nihayet işletim sistemi sürümüne gelen güncellemelerden bazıları siz farkında olmadan pcnizdeki bazı programları silebiliyor.

microsoftun duyurduktan sonra ‘bundan sonra diğer windows sürümü olmayacak dediği windows 10 hala kullanıcıların canını sıkacak işlere imza atabiliyor. bilhassa geçtiğimiz sene yeni nvidianın güncellemesinin bozuk çıkması ve kullanıcılara sormadan güncelleme yayınlanması forumlarda ağırbaşlı şekilde eleştirilmişti. şimdiki mesele ise gelen güncelleme ile haberiniz olmadan bazı uygulamaların silinmesi.

windowsun güncelleme işlemlerini yürüen windows update işlevi güncellemenin pc sistemiyle uyumsuz olduğunu anladığında bu konuda kullanıcılara bilgi vermeden güncellemeyi yüklüyor ve uyumsuz olan programlar otomatik olarak kaldırılıyor. can sıkıcı olan kısım ise programların silindiğine dair uyarının güncellemenin sonrasında gösteriliyor olması.

şu lahza sıkıntı biraz ağırbaşlı gibi çünkü hangi programların windows 10un hangi sürümleriyle uyumsuz olduğuna dair bir tablo liste ya da izah bulunmuyor. gene de bu zamana kadar uyumsuz olduğu ortaya çıkan bazı yazılımlar ortaya çıkarılmış. birçok kullanıcının tercih ettiği yazılımlardan bazıları şunlar: ccleaner eset nod 32 spybot – search &destroy ve cpu-z. yalnız kafanızda şu oluşmasın: bu programların bütün sürümleri windows 10 ile uyumsuz değil. uyumsuzluk yalnızca bazı sürüm kombinasyonlarında oluşuyor.

veriler bu sorunların aka güncellemelerde ortaya çıktığını gösteriyor. dolayısıyla bir tedbir alınmazsa

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?