27 Eylül 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

Windows 10’a Beleş Geçmek İçin Hala Bir Yol Var!

windows-10-u-beles-indirmek-icin-hala-bir-yol-var-1470382347
Reklam

 

29 Temmuzdan itibaren ücretsiz geçişi sona ermiş olsa da Windows 10a hala para ödemeden geçmenin bir yolu var.

Bir yıl boyunca ücretsiz geçiş kampanyasından yararlanmayan kullanıcılar 29 Temmuz tarihinden itibaren Windows 10 a geçiş yapmak istediklerinde belirli bir ücret ödemek zorunda kalacaklar. hangi fiyatlarda olacağını şuradan açıklamıştık Fakat birkaç gün önce paylaştığımız bir haberde Windows 10 a geçmek için hala gizli bir yöntemin olduğundan da bahsetmiştik. Şimdi bu yönteme bir yenisi daha eklendi.

web haberleri

ZDNet in haberine göre bazı kullanıcılar hatta sitenin editörü dahil Windows 7 ve 8.X in ürün anahtarını kullanarak Windows 10 a ücretsiz olarak geçebildiklerini belirttiler. ZDNet editörü Ed Bott Windows 10 a geçiş yapmak için Windows 7 Ultimate in ürün anahtarını girmeyi denemiş ve başarılı olmuş .

Bu yaşananlara rağmen Microsoft un bir basın sözcüsü Windows 10 a ücretsiz yükseltme tekliflerinin sona erdiğini ve bu sürümü kullanmak için W10 ürün anahtarının girilmesi gerektiğini söyledi. ZDNet editörü Microsoft un sözcüsüne ulaşarak kendisinin bu yöntemle -Windows 7 ve 8.X ürün anahtarının kullanılmasıyla- Windows 10 a geçtiğini söylemiş fakat bir cevap alamamış.

İLGİLİ HABER Windows 10& 039;a Ücretsiz Geçiş Sona Erdi Ama Bu Gizli Yöntemle Hala Şansınız Var!

Sonuç olarak şu an Windows 10 a geçmemiş olanlar Windows un eski sürümlerine ait ürün anahtarlarından bazılarını deneyerek geçiş yapabilme imkanlarına sahipler ve bu tamamen Microsoft un yazılımsal bir açığından – ya da açıklarından- kaynaklanan bir problem olduğu için bana çok acımasızca gelmiyor açıkçası. Bunun dışında kullanıcıların Windows 10 için belirlenen fiyatları beklediklerinden yüksek bulması ve bu konudaki eleştirilerini yüksek sesle dile getirmesi Microsoft un böyle bir yola başvurup ‘aptalı oynamaya çalıştığı yönünde yorumlar da yapılıyor ki açıkçası bana hiç mantıksız gelmedi.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?