28 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

web kameranızdan gözetlenmek istemiyorsanız uygulamanız gereken 2 yöntem!

59440web-kameralarinizdan-gozetlenmek-istemiyorsaniz-uygulamaniz-gereken-2-yontem-208x130
Reklam

web kameralarının hayatı kolaylaştırdığı bir gerçek. maalesef kolayca hedef olabildikleri de . hususi anlarınızın birileri tarafından izlenip kayıt altına alınmasını istemiyorsanız uygulayabileceğiniz yöntemlere beraber göz atalım.

web kameralar hayatımızı kolaylaştırıyor iletişim gücümüzü artırıyor ve en önemlisi fazla uzaktakileri bile yakınımıza getiriyor. vaziyet böyle olunca internet kullanımımızın da mühim bir parçası haline geliyor. hiç kullanmasak bile birçok dizüstü bilgisayar ya da hepsi-bir-arada pcde web kameralar yerleşik olarak geliyor.
 
 özel görüntüleriniz internete sızabilir
bütün yaygınlığına ve işlevselliğine karşın web kameraların menfi bir yanı var: kişisel güvenliği tehdit etmesi. doğal ki hiçbir web kamera kendi kendine delirip bütün saklı anlarınızı çarşaf çarşaf internete yaymıyor. bahsettiğimiz konu web kameraların kırılgan sistemlerde kolayca ele geçirilen bileşenlerden biri olması. internet ortamında bu konuda sayısız misal hatırlamak olası. yerleşik ya da harici kameraları ele geçiren zararlı yazılımlar en mahrem anlarınızı bile başkalarının ve hatta bütün yeryüzünün izlemesini sağlayabilir.


 nasıl tedbir alabiliriz?
peki ya esas bilgisayar güveliği dışında nasıl bir tedbir alabiliriz? aslında cevap basit; kullanımınız dışında web kameraları tamamen dönem dışı bırakmak. yani sistemin bu bileşene erişmesini

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?