01 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

vücut ısısından telefon şarj etme dönemi başlıyor!

vucut-isisindan-telefon-sarj-etme-donemi-basliyor-1474548307
Reklam

gövde ısısından telefon şarj etme dönemi başlıyor! width= 788 > amerikada üniversitede yapılan bir çalışma sonucunda ilerleyen yıllarda gövde sıcaklığı ile telefonlarınız şarj olabilir.

cep telefonları günden güne birbirinden güzel özellikler kazanmaya devam ederken nedense şarj konusunda sıkıntıları kalıcı oluyor. bataryaları da kalınlık sıkıntısından büyütmeye yanaşmayan üreticiler bunun yanı sıra powerbank dünyasının da popülerleşmesine yol açtı.

bu nedenle şarj etmek için muhtelif ürünler de görmekteyiz. şarj eden çanta da buna bir misal. bu bağlamda bir çalışma yapan amerika birleşik devletleri nde bulunan north carolina üniversitesi ndeki araştırmacı ekip ve başında bulunan elektrik ve bilgisayar mühendisliği profesörü daryoosh vashaee gövde sıcaklığını elektriğe çevirerek cihazları şarj edebilecek bir teknoloji geliştirdi.

termoelektrik jeneratör teg adı verilen bir sistem ile 2mm inceliğinde ve katlanabilir bir malzeme sayesinde vücudunuza yapıştıracağınız bir iletken ile elektrik depolayarak telefon ve tablet gibi cihazları şarj edebileceksiniz. “abi senin ateşin yükselmiş ben sana sirke hazırlayana kadar benim telefonu da şarj eder misin?ı geyiklerine amade olun

konu ile alakalı videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz;

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?