23 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

videoları daha hızlı açıp, enerjiyi daha az tüketen chrome 52 yayınlandı!

videolari-daha-hizli-acip-enerjiyi-daha-az-tuketen-chrome-52-yayinlandi-1470227476
Reklam

android için chromeun yeni sürümü yayınlandı. video iyileştirmeleri ve enerji tasarrufuna odaklanan sürümde mühim özellikler yer alıyor.

mobil cihazlarda videolar genellikle uygulamalardan izlense de kimi tarayıcı üzerinden de video oynatımı yapılabiliyor. bu noktada videoların fasıla belleğe alınma hızları pek tatmin edici olmayabiliyor. bir başka mesele ise mobil tarayıcıların kuvvet tüketimini artırarak pil ömrünün kısalmasına sebep olması.

google ın yeni chrome tarayıcısı bu noktalarda mühim iyileştirmeler sunuyor. android için chrome 52 ile beraber videolar artık daha hızlı açılıyor. 5 kata kadar daha hızlı video açılma desteği sunan chrome tarayıcının yeni sürümü bunun yanı sıra kuvvet tasarrufu da sağlıyor ve daha uzun pil ömrü vaat ediyor.

google ın yeni chrome sürümündeki en mühim özelliklerden biri “veri tasarrufu moduı aktif durumdayken html 5 videoların oynatılabilmesi. videoları izlenmesi için yüzde 50 kuvvet tasarrufu sağlayan veri tasarrufu modunun edilgen getirilmesi gerekmediğinde hissedilir derecede pil ömrü artışı sağlanıyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?