01 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

ve resmileşti: blackberry artık akıllı telefon üretmeyecek

ve-resmilesti-blackberry-artik-akilli-telefon-uretmeyecek-1475086767
Reklam

bir dönemin devi blackberry artık telefon pazarında yok.

son birkaç gündür sektörde dönen bir söylenti gerçek çıktı; blackberry resmen akıllı telefon işini bıraktığını açıkladı.

hatırlayacak olursanız nihayet olarak blackberry& 39;nin dtek60 adlı akıllı telefonunun görselleri sızdırılmış hatta bizde bu haberimizde & 39;& 39;blackberry& 39;nin nihayet çırpınışları& 39;& 39; ifadesini kullanmıştık. ve maalesef haklı çıktık.

konuyla ilgili açıklamalarda bulunan şirket ceo& 39;su john chen & 39;& 39;tüm donanım geliştirme işlerimizi bitirme ve bundan sonraki süreçte amel ortaklarımıza kaynak sağlama kararı aldık. şirket planlamamızda bir dönüm noktasına ulaşmış durumdayız. finansal temelimiz gayet sağlam ve yazılıma olan eğilimimiz giderek artmakta& 39;& 39; ifadelerini kullanmış.

yani bu açıklamayı özetleyecek olursak; blackberry artık tamamen akıllı telefon pazarından çekilerek bir süredir daha aktif ve başarılı olduğu yazılım ve emniyet sistemleri sektörüne iyice odaklanmaya çalışıyor.

aslında android işletim sistemleri telefonlara yüzünü dönmesinin ardından blackberry& 39;nin yeniden sektörde etkili firmalar arasına girebilme ihtimali konuşulmuştu.

fakat john chen& 39;in belirttiği üzere blackberry& 39;nin donanım sektöründe yani akıllı telefon üretme işinde kalması için yıllık 3 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirmesi gerekiyor. ve sizin de tahmin edebileceğiniz gibi apple samsung sony lg vb firmaların domine ettiği bir pazarda bu rakama gelmek pek basit değil.

bakalım bundan sonraki süreçte blackberry& 39;nin hamleleri neler olacak?

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?