14 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarını ele geçiren hacker grubu ourmine da neyin nesi?

79999unlu-isimlerin-sosyal-medya-hesaplarini-ele-geciren-hacker-grubu-ourmine-da-neyin-nesi-208x130
Reklam

mark zuckerbergin ve twitterın kurucularından evan williamsın hesabını hackleyen ourmine nihayet günlerin en fazla konuşulan hacker grubu.

daha evvel de muhakkak bazı hack operasyonları gerçekleştirmişlerdir ama – lakin ourmineı zuckerberge ait twitter adresini hacklemelerinin ardından neredeyse tüm dünya tanır hale geldi. üzerine twitterın kurucularından evan williams ve spotifyın ceosu daniel ekin de sosyal medya hesaplarını hackleyince herkes bu grubu merak etmeye başladı. nereden çıktı bu adamlar?

ourmineın bilhassa meşhur isimlere ait hesapları ele geçirmesinin elbette bir sebebi mevcut. kendilerinin geliştirdiği emniyet paketlerini satmak için böyle bir yol izleyen küme bu paketleri 100 ila 5000 dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunmuş. 100 dolar olan sadece sosyal medya hesaplarını korurken fiyat arttıkça güvenliğin alanı da genişliyor şu ana kadar 20 bin dolara yakın gelmek elde eden küme hem para kazanmaya hem de adını her geçen gün geniş kitlelere duyurmaya başladı.

ourmineın 3 hacker tarafından kurulduğu ve ıplerinin tespit edilmesiyle bu bir iddia suudi arabistanda söyleniyor ama – lakin ekip aralarında suudi arabistanda yaşayan bir kimsenin olmadığını söylüyor. 

hack olaylarına yargıç olan bazı kimseler ourmineın bir hack grubu olmaktan ziyade ele geçirdikleri eski hesap şifrelerinden faydalanarak bu tarz eylemler gerçekleştirdiğini söyleseler de ourmine buna karşı çıkarak yazılım açıklarından faydalandıklarını iddia ediyor. 

genellikle meşhur isimlere ‘salça oldukları için bizler ne kadar endişelenmeliyiz bilmiyorum ama – lakin gene de tedbiri elden bırakmamak lazım. fasıla mesafe şifreleri değiştirmek faydalı olacaktır

fiyat performans canavarları meizu pro 6 ve meizu m3 note türkiyede satışa çıktı!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?