29 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

uefa euro 2016, sanal gerçeklik gözlükleriyle takip edilebilecek!

68761uefa-euro-2016-sanal-gerceklik-gozlukleriyle-takip-edilebilecek-208x130
Reklam

uefa tarafından bu yaz düzenlenecek euro 2016 turnuvası sanal gerçeklik gözlükleri ve 360 derecelik kameralar yardımıyla takip edilebilecek!

bildiğiniz gibi galatasaraylı a ulusal futbolcu selçuk inanın izlandaya attığı nihayet dakikalardaki muhteşem frikik golü ile türkiye olarak da yer alacağımız uefa euro 2016 mücadelelerini merakla bekliyoruz. bütün dünyada liglerin bitmek üzere olmasıyla heyecan katsayısı daha da artan bu organizasyonda birçok teknoloji meraklısının ilgisini çekebilecek bir gelişme ortaya çıktı.

bilidğiniz gibi sanal gerçeklik noktasında ileride tribündeymiş gibi maç izleme durumunun olabileceğinden de bahsedilmişti. işte bu rüyayı gerçekleştirmek isteyen ve euro 2016nın prestijini yükseltmek isteyen uefa daily mirrorın haberine göre nokia ile anlaşarak şirketin 360 derecelik cazibe açısı sunan ozo kameralarından 12 tane satın aldı.

böylece bazı maçlarda ki bunlar finaller kesinlikle olacaktır sanal gerçeklik yayını da yapacak olan uefa böylece maç için fransaya gidecemeyeck teknoloji ve futbol tutkunlarını evinde ya da amel yerinde stadyumlara taşıyacak. fakat bu yayınların nereden yapılacağı şu lahza için bilinmiyor. ama kişisel düşünceme göre aka ihtimalle youtube ya da facebook gibi 360 derecelik videoları destekleyen platformlarda ya da oculus store gibi sanal gerçeklik mağazalarından maç başı ücret karşılığında yayınlanabileceğini düşünüyorum.

şu anda resmi bir izah yok

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?