05 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

türkiye'nin yeni hava savunma füzesi ile tanışın: hisar

turkiye-nin-yeni-hava-savunma-fuzesi-ile-tanisin-hisar-1472377844
Reklam

tsknın terör ile mücadelesinde yeni yardımcısı olacak hisar füzeleri ile tanışın.

& 39;fırat kalkanı operasyonu& 39; başarılı bir şekilde yürütmeye devam eden türk silahlı kuvvetleri operasyonlar sırasında pek fazla yerli mühimmat da kullanmakta. işte bu mühimmatlara nihayet derece caydırıcı olan bir yenisi daha eklenmiş durumda; hisar.

aslında hisar füzelerine tam olarak & 39;yeni& 39; demek biraz yanlış olabilir. zira söz konusu füzeler birkaç senedir roketsan tarafından geliştirilmekteydi. hatta iki yıl evvel füzelerin test görüntüleri paylaşılmıştı.

söz konusu füzelerle igili yapılan bilgilendirme açıklaması şu şekilde; hisar füzeleri; askeri üs liman tesis ve birliklerin hava tehditlerinden korunması amacı ile sabit ve döner kanatlı uçaklara seyir füzelerine havadan karaya atılan füzelere ve insansız hava araçlarına karşı hisar-a 10 +km hisar-o 16 +km menzil aralıklarında kullanılan hava savunma füzeleridir.

hisar füzeleri aile bütünlüğü içinde modüler yapıda farklı platform entegrasyonlarına değişen atış denetim ve komuta denetim yapılarına uyumlu şekilde tasarlanmıştır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?