21 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

türbülansa girdikten sonra neredeyse düşmüş kadar hasara uğrayan uçak

48313turbulansa-girdikten-sonra-dusmus-kadar-hasara-ugrayan-malezya-havayollari-na-ait-ucak-208x130
Reklam

malezya havayollarına ait airbus a380 tipi yolcu uçağı girdiği türbülans sonrası ağır hasar aldı.

londradan kuala lumpura sefer yapan malezya havayollarına ait airbus a380 tipi yolcu uçağı girdiği türbülans sonrası ağır hasara uğradı. içinde 378 yolcusu bulunan uçak bengal körfezine geldiği sırada kısa süreli olmasına karşın şiddetli bir türbülansa maruz kalarak birçok yolcunun yaralanmasına neden oldu.

uçaktaki yolculardan 13 yaşındaki harith azman hasarın ne denli ağır olduğunu göstermek amacıyla çektiği fotoğrafları facebook hesabından paylaştı. associated presse konuşan harith babasının oluşan sarsıntıyla başını tavana çarptığını olayın derhal ardından sıhhat ekiplerinin müdahale ettiğini belirtti.
 


bengal körfezinin üzerinde oldukları sırada uçağın birden sallanmaya başlayıp aşağı doğru daldığını söyleyen harith insanların korku ile bağırmaya başladığını ve bir besin arabasının üzerindeki yiyeceklerle beraber havada yüzer gibi göründüğünü söyledi. malezya havayolları ise resmi facebook hesabından olayın tamamen kontrolleri dışında gelişen bir hava durumundan kaynaklandığını ve yaşanan rahatsızlıktan

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?