14 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

Tüm Zamanların En Etkileyici 50 Teknolojik Ürünü!

56563tum-zamanlarin-en-etkileyici-50-teknolojik-urunu-208x130
Reklam

Dünyaca ünlü Time dergisi, tüm zamanların en etkileyici 50 ürününü belirledi. Hangi efsaneler bu listede yer aldı, gelin birlikte göz atalım.

 

Dünyaca ünlü Time dergisi tarafından, en etkileyici 50 teknolojik ürün belirlendi. Çoğu tanıdık isimlerden oluşan listede neler yok ki? Bilgisayarlardan cep telefonlarına, giyilebilir teknolojik ürünlerden, oyun konsollarına kadar aklınıza gelebilecek her türlü elektronik cihaz listede yer aldı.  En Etkileyici 50 Teknolojik Ürün! İsterseniz söz fazla uzatmadan bu büyük listeye hızlıca bir göz atalım… Aşağıda ayrı başlıklar ında sıralanmış ürünler, listede en çok gözümüze çarpanlardan oluşuyor. Time tarafından seçilen 50 ürünün tamamını haberimizin ında yer alan tam listede bulabilirsiniz…  iPhone İlk kez 2007 yılında tanıtılan iPhone, gerçekleştirdiği akıllı telefon devrimi ile Timeın listesine ilk sıradan girmeyi başarmış.


   Sony Walkman Listenin 4. sırasında tanıdık bir isim daha, bir döneme damgasını vuran taşınabilir kaset çalar Sony Walkman yer alıyor. 

 Nintendo GameBoy Nintendonun ikonik el konsolu GameBoy listede 16. sırada yer alıyor.

 TomTom Yolda birine adres sorma geleneğini sona erdiren navigasyon cihazı Tomtom listede 22. sırada.

 Commodore 64 80 kuşağının gözleri dolacak… Evet, Commodoreun efsane bilgisayarı(!) listede 26. sırada.

 PlayStation Sonynin bir çağı kapıtıp bir çağı açan devrimsel oyun konsolu PlayStation listede 31. sırada yer alıyor.
 Wii Bir diğer Nintendo konsolu Wii ise PlayStationın hemen ında, 32. sırada bulunuyor.

 Nokia 3210 Bizim için efsane 3310 olsa da Time editörleri reyizin küçük kardeşini listeye almış. Nokia 3210, 34. sıradan listeye girmiş


   Apple iBook İlk modelleri ülkemizde pek bilinmez çünkü o yıllarda Apple markası bu kadar kitleselleşmemişti ve niş bir kitleye hitap ediyordu. 90ların sonlarına damga vuran iBookun sonraki kasaları ülkemizde de satıldı. iBookun listedeki sıralaması ise 38.


   Oculus Rift Sanal gerçeklik devrimine kapı aralaması beklenen ürün olan Oculus Rift, listede 39. sırada yer alıyor. Bu cihaz aynı zamanda listenin en yeni cihazları arasında.

 Raspberry Pi Tek kart bilgisayar Raspberry Pi de bu listeye girmeyi hak eden genç ürünlerden birisi. Raspberry Pi listenin 45. sırasında yer alıyor.

 Google Glass Googleın gözlüğü istenilen olgunluğa henüz ulaşmasa da Time editörlerini etkileyen ürünler arasında. Cihaz listenin son sırasında yer alıyor.

Tüm liste (sırasıyla): Apple iPhone, Sony Trinitron, Apple Macintosh, Sony Walkman,  IBM Model 5150, Victrola Record Player, Regency TR-1 Transistor Radio, Kodak Brownie Camera, Apple iPod, Magic Wand, Canon Pocketronic Calculator, Philips N1500 VCR, Atari 2600, US Robotics Sportster 56K Modem, Nintendo Entertainment System,  Nintendo Game Boy, IBM Selectric Typewriter, Motorola Bravo Pager,  JVC VideoMovie Camcorder, Motorola Droid, IBM Thinkpad 700C, TomTom GPS, Phonemate 400 Answering Machine, BlackBerry 6210, Apple iPad, Commodore 64, Polaroid Camera, Amazon Kindle, TiVo, Toshiba DVD Player, Sony PlayStation, Wii, Jerrold Cable Box, Nokia 3210, HP DeskJet, Palm Pilot, Motorola Dynatac 8000x, Apple iBook, Oculus Rift, Sony Discman D-50, Roku Netflix Player, Fitbit, Osborne 1, Nest Thermostat, Raspberry Pi,  DJI Phantom, Yamaha Clavinova Digital Piano, Segway, Makerbot Replicator, Google Glass.
 
 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?