03 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

the witcher 3: wild hunt’a güncelleme ile türkçe desteği geldi!

the-witcher-3-wild-hunt-turkce-1472566313
Reklam

nihayet dönemlerin en iyi aaa yapımlarından biri olan the witcher 3: wild hunt güncelleme ile resmi türkçe desteği kazandı.

son dönemlerde çıkan aaa oyunlar milyonlarca şahıs tarafından sevilerek oynanıyor. fakat ülkemizde herken ingilizce olarak çıkan bu oyunlarda lisan sorununu fazlasıyla yaşamakta. bu noktada en güzel adım birinci olarak yanlış hatırlamıyorsam crytek firmasından gelmiş ve crysis serisini %100 türkçe çıkartarak gönlümüzde taht kurmuştu.

zaman içinde steam gibi bir platformun da desteğiyle artan türk oyunculuğu ve özgün oyun satın alma sayesinde günümüzde playstation en fena türkçe ova desteği verirken birçok firma da türkçe desteğini arttırıyor. bu sefer de nihayet dönemlerin favori yapımlarından olan ve oynayanların çoğunun sevdiği the witcher 3: wild hunt a da resmen türkçe desteği geldi.

yukarıda da görebileceğiniz gibi oyunun geliştiricisi cd projekt red tarafından resmen açıklanan bilgiye göre 1.30 versiyon güncellemesini yapan her kullanıcı artık türkçe lisan desteğine sahip olacak. doğal bunda seslendirme yok. türkçe menü ve yazı şeklinde olacak türkçeleştirme ile the witcher 3 ü rahat rahat oynayabileceğiz.

oyun şu anda pc için steam de 59 99 tl iken xbox one için microsoft store da goty versiyonu 160 75tl den normal hali ise 59.60tl ye satılıyor. ps4 platformunda ise 164tl olan yapım enteresan bir şekilde goty versiyonu 149tl ye satılmakta.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?