06 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

tesla’nın efsanesi model s hacklendi!

tesla-nin-efsanesi-model-s-hacklendi-1474372564
Reklam

teslanın tamamen elektrikli ve elektronik devreden oluşturulan aracı model s hacklendi.

elektrikli otomobil dendiğinde birinci aklına gelen tesla ve tesla denilince birinci akla gelen model s gün geçtikçe güçlenmeye devam ediyor. nihayet olarak p100d modeliyle elektrikli otomobillerde sürat noktasında çığır açan model s in en mühim detaylarından biri de otopilot özelliği.

istediğiniz yere kendi kendine götürebilme kapasitesine sahip olan tesla model s bu kadar teknolojik ve elektronik yapıya sahip olunca birinci kez hackerlardan nasibini aldı. doğal vaziyet allahtan fena değil.

ilgili haber 2.5snde 0dan 100e çıkan elektrikli araba: tesla p100d duyuruldu!

şöyle ki sevilen ve saygın bir emniyet firması olan çinli tencent in keen emniyet laboratuvarı tarafından yapılan emniyet testinde model s mağlup düşerek hackerları eline geçerek kullanılabilecek düzeyde olduğu ortaya çıktı. bunu bir de güzel bir video ile sunan ekip tesla ya durumu çoktan ilettiklerini ve bunun için tesla nın bütün araçlara ota yoluyla güvenlik güncellemesi yolladığını ve sorunun çözüldüğünü de belirtiyorlar.

ancak sonuçta istediği kadar emniyet önlemi alınsın otopilot her halükarda hacklenerek mesele çıkartabilecek bir sıkıntı olduğunu unutmamak gerek. peki sizce ileride mühim bir şahıs tesla ile giderken aracın hacklenip uzaktan erişim ile kaza yaptırtma durumu olabilir mi? siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?