13 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

terörist kurşunlarından 'cebindeki şarj cihazı’ sayesinde kurtulan uzman çavuş

terorist-kursunlarindan-cebindeki-sarj-cihazi-sayesinde-kurtulan-uzman-cavus-1476108201
Reklam

hakkaride sözleşmeli piyade uzman çavuş olan tanju kuşdemir terörist kurşunlarından cebindeki harici şarj cihazı sayesinde kurtuldu. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20915 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20915 ; } ; }

akıllı telefonların insanları asosyalleştirdiği ve günlerinin aka bir kısmını kapladığı gerçeği bir kenarda dursun aksesuarlarının dahi hayal kurtardığına dair haberlerle de karşılaşmıyor değiliz. yakın zamanda diğer bir uzman çavuşun ve özel harekatçının ceplerinde bulunan akıllı telefonlar sayesinde hayatta kaldıklarıyla ilgili haberler yayınlamıştık. bu sefer de akıllı telefonları şarj eden harici şarj cihazı bir uzman çavuşun hayatını kurtardı.

bir hafta evvel şırnak ın şemdinli ilçesinde teröristlerle çatışmaya giren kolundan ve vücudunun muhtelif bölgelerinden yaralanan 27 yaşındaki uzman çavuş sıcak çatışma esnasında vurulduğunu sonradan ayrım ettiğini belirtti. operasyonlara çıktığı günden bu yana cebinde daimi harici şarj cihazını taşıdığını belirten tanju kuşdemir bu aygıt sayesinde çatışmadan sağ kurtulduğunu belirterek şunları söyledi:

kurşun çaprazdan geldi. evvel koluma saplanıp sonra göğsüme isabet etti. o esnada ben yalnızca kolumda hafif bir üzüntü hissettim. merminin sıyırıp geçtiğini düşündüm. beni hastaneye kaldırdıklarında tam göğsümde taşıdığım şarj cihazına baktım. kolumdan geçen mermi tam göğsümdeki cihaza saplanmış. üzerimdeki mühimmatı çıkardığımda da bir başka kurşunun sağ tarafımda bulunan yedek şarjöre denk geldiğini gördüm.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?