16 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

teknolojiyle sporun birleştiği, geleceğin dövüş sporu: unified weapons master

47468teknolojiyle-sporun-birlestigi-gelecegin-dovus-sporu-unified-weapons-master-208x130
Reklam

unified weapons master, teknolojik bir zırh giyerek dövüşlerin yapıldığı, yeni ve gayet eğlenceli bir spor.

yüzlerce spor dalının bulunduğu bir dönemde yaşıyoruz. insanların gelişmesi ve yılların geçmesiyle beraber değişim gösteren bu dallara her yıl yenileri ekleniyor veya mevcut olanlar gelişiyor. teknolojinin de gelişmesiyle beraber farklılaşmaya başlayan spor dallarına, teknolojiyle dahil içe olan, nihayet derece eğlenceli yeni bir dal daha eklendi: unified weapons master.

unified weapons master, yani kıs ılmış ismiyle uwm, sporcuların ziyan görmediği ama – lakin dövüş üzerine kurulu olan spor dallarından birisi. esas olarak silahlı dövüş sanatları üzerine kurulu olan uwm, sporcuların nihayet derece dayanıklı zırhlar giymesini de kapsıyor. karbon fiberden üretilen bu zırhlar, bunun yanı sıra fazla hafifler ve sporcuların hareketini engellemiyorlar. bu zırhlar sayesinde birbirlerine kılıç ve değnek gibi ağırbaşlı boyutlarda ziyan verebilen silahlarla saldırabilen sporcular, zırhlarındaki sensörler sayesinde kaliteli bir şekilde dövüşüyorlar. her zırhta 52 tane bulunan sensörler, vuruşun şiddetini ölçmek için kullanılıyor.
 

şiddet ölçümünü değerlendiren ve direkt olarak ana işlemciye aktaran sensörler sayesinde sporcuların sanal sıhhat değerleri görüntülenebiliyor ve o roundu kimin kazandığı belirleniyor.

bu senenin sonlarına doğru avustralyada resmi olarak başlayacak olan uwm, 2017 senesinde amerikaya ve başka ülkelere yayılacak. gayet güzel bir spor dalı ve eğitim tekniği olan uwm, şimdiden birçok askeri birliğin dikkatini çekti. bazı ülkelerin askeri eğitim amacıyla zırhlardan sipariş ettiği biliniyor.
samsung galaxy s8 ne vakit çıkacak? aygıt hakkında çıkan bilgileri 2 dkda anlattık! izlemek için buraya tıklayın! spor teknoloji uwm

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?