09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

teknoloji devi apple'a 302 milyon dolarlık patent ihlali cezası!

teknoloji-devi-apple-a-302-milyon-dolarlik-patent-ihlali-cezasi-1475343192
Reklam

abdde görülen apple ve virnetx şirketleri arasındaki patent davasında jürinin kararı virnetxten yana oldu.

geçtiğimiz süreç içerisinde avrupa& 39;da vergi kaçırdığı gerekçesiyle hapis meydan ve ingiltere merkez ofisini silikon vadisi& 39;ne taşıyan apple kısa süre sonra yine bir hapis haberiyle gündeme geldi.

ilgili haber apple ingiltere merkezini avrupa& 039;nın silikon vadisi& 039;ne taşıyor!

virnetx şirketinin apple& 39;ın kendilerine ait patentleri facetime uygulamasında izinsiz kullanması yönündeki iddiası üzerine görülen dava sonuçlandı. dava sonucunda teksas şark bölgesi federal jürisi görülen mahkemede apple& 39;ı 302.4 milyon dolarlık para cezasına çarptırdı.

daha evvel aynı dava görülmüş ve gene davada kazanan yan virnetx şirketi olmuş buna bağlı olarak apple şirketi 625 milyon dolar para cezası almıştı fakat davanın yine görülmesi için apple& 39;ın temyiz hakkı bulunuyordu. temyiz hakkını kullanan apple yine görülen davada da kaybeden yan olsa da cezayı indirmeyi başardı.

virnetx ve apple arasındaki kavga henüz bitmiş değil

virnetx şirketinin iddialarına göre apple yalnızca kendilerine ait bir patenti kullanmakla kalmayıp birçok konuda virnetx şirketine ait patentleri ihlal ediyor. bu vaziyet da bize gösteriyor ki davacı şirket virnetx bu işin peşini bırakmayarak apple& 39;dan hakkını aramaya devam edecek.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?