10 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

tam da unutmaya başlamıştık: pokemon go, google maps’e eklendi!

tam-da-unutmaya-baslamistik-pokemon-go-google-maps-e-eklendi-1473232029
Reklam

nihayet zamanlarda sesi soluğu iyiden iyiye kesilmeye başlayan pokemon go gene adından söz ettirecek bir haberle karşımıza çıktı.

son zamanlarda sesi soluğu iyiden iyiye kesilmeye başlayan pokemon go gene adından söz ettirecek bir haberle karşımıza çıktı.

geçtiğimiz ayın başlarında dünya genelinde inanılmaz bir popülariteye ulaşan nihayet günlerde ise adının daha fazla ‘yasaklanma haberleriyle karşımıza çıktığı pokemon go artık google maps te de görünmeye başladı.

bildiğiniz üzere google maps te uydu trafik toplu nakil arazi gibi bölümler yer alıyor bisiklet yolu hala deaktif durumda . bir reddit kullanıcısı google maps teki vakit çizelgesi üzerinde ‘pokemon catching yani ‘pokemon yakalama nın da olduğunu ayrım etmiş. daha çok bir detaydan bahsedilmemiş ama – lakin zannediyorum ki oyuncular bu sekme üzerinden pokemon ların en fazla hangi bölgelerde bulunduğunu görebilecekler.

“pokemon go ile google ın ne alakası var?ı diye düşünenler için şunu belirtelim: google nintendo ile beraber niantic labs e 30 milyon dolar yatırım yapmıştı. bu yüzden google maps te böyle bir seçeneğin olmasına şaşırmamak lazım.

şu lahza için sadece abd deki oyuncuların faydalanabildiği bu seçeneğin dünya genelinde hizmete sunulmasıyla ilgili henüz bir gelişme yok.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?