13 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

super mario'yu en kısa sürede bitirme rekoru 0.017 saniye farkla yeniden kırıldı!

super-mario-yu-en-kisa-surede-bitirme-rekoru-0-017-saniye-farkla-yeniden-kirildi-1476192796
Reklam

super marioyu en kısa sürede bitirme rekoru yalnızca bir ekran karesi farkla yeniden kırıldı. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20619 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20619 ; } ; }

kosmic nickli twitter kullanıcısı super mario yu en kısa sürede bitirme rekorunu yalnızca biricik bir kareyle kırdı. önceki rekorun sahibi darabian ın 4:57.244 lük rekorunu 4:57.227 ile kıran kosmic rakibini 0.017 saniye ile geçti. yani yalnızca bir ekran karesi!

paylaştığı videonun ında kendisine sorulan soruları da yanıtlayan kosmic oyunun sonunda çıkan bowser isimli canavarın fırlattığı çekiçlerin arasından nasıl geçtiğini ise şöyle anlattı: “bazen çekiçlerin arasında zıplıyorum bazense direkt onların üzerine. bunun sebebiyse oyunun her vakit ekranda görünen bütün çekiçleri aktif edemiyor olması. yani o çekiçlerden bazıları size hasar veremeyebiliyor.ı

oyun aksiyonlarında minimum süreyi kullanmaya dayalı gelişen super mario yu en kısa sürede bitirme yarışları gayet popüler bir durum almış durumda. bir önceki rekoru neredeyse mükemmelleştirilmiş zamanlamalarla kırmak üzerine gelişen rekabet o denli gelişti ki artık yeni süre tasarrufları insan gözünün yakalayamayacağı kadar kısa.

bu anlamda belki de en aka yenilik “flagpole glitchı denilen bayrak direğindeki hatanın bulunmasıyla ortaya çıktı. bildiği üzere her bölümün sonunda mario bir bayrak direğine zıplıyor ve bu animasyonun artından bir sonraki bölüm başlıyor. bulunan hata bayrak direğindeki belirli bir pikselin üzerine zıplayarak çalışıyor ve bu hata sonraki rekorlar için şu anda biricik yol olarak görünüyor.

bir önceki rekortmen darbian a ve bayrak direği hatasını bulmasına muavin olup kendisine destek veren arkadaşlarına teşekkür eden kosmic yeni rekorların olası olduğunu da kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamayla belirtmiş.

kosmic in rekor kırdığı videoyu şuradan izleyebilirsiniz:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?