18 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

su altını kendi kendine görüntüleyen drone kamera: ibubble

97580su-altini-kendi-kendine-goruntuleyen-drone-kamera-ibubble-208x130
Reklam

araştırmacılara yardım etmesi amacıyla geliştirilen ibubble, su altını kendi kendine görüntülüyor.

teknoloji adım adım gelişmeye devam ediyor. öncelikle kamera buluş edildi, ardından su geçirmeyen ve su ı çekimlerinde kullanılması amacıyla özelleştiren su ı kamerası geliştirildi ve şimdi de kendi kendine suya dalabilen, kayıt yapabilen drone kamera üretildi. ibubble isimli bu drone kamera, su ında gördüğü şeyleri kayıt ına almak isteyen ama – lakin tüm dalış deneyimi boyunca elindeki kameraya odaklanmak istemeyen kişiler için hususi olarak geliştirildi.

su ına daldığınız sırada sahip olduğu konum belirleme sistemini kullanan ibubble, ona hususi olarak üretilmiş bilekliğinin konumunu saptıyor. bu bilekliğe takip etmek amacıyla tasarlanmış olan drone kamera, bilekliği takan kişinin gittiği her yere gidiyor ve onu bir lahza olsun yalnız bırakmıyor. sistemindeki kamera sayesinde gopro kullanılıyor gittiği her yeri kayıt ına meydan ibubble, gördüğünüz her şeyi kaydediyor.
 

bir küme dalgıç tarafından geliştirilen ibubble, su ını kendi gözleriyle görmeyi seven ve bu konuda eğitim veren kişilerin tam aradığı aygıt. saatte 5,5 km hızla ilerleyebilen ve 60 metreye kadar dalabilen ibubble, bileklikten yapacağınız ayarla istediğiniz vakit size yakınlaşabiliyor veya sizden uzaklaşabiliyor.

şimdilik ındiegogo üzerinden bağış toplayan proje, 75.000 dolar olan sınırı aşmış ve 122.000 dolara ulaşmayı başarmış. ibubbleın ındiegogo sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. 
samsung galaxy s8 ne vakit çıkacak? aygıt hakkında çıkan bilgileri 2 dkda anlattık! izlemek için buraya tıklayın! ibubble

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?