19 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

steve jobs ve larry page ile çalışmanın farkı ne?

7451tony-fadell-a-gore-steve-jobs-ve-larry-page-ile-calismanin-farki-ne-208x130
Reklam

ipodun babası olarak bilinen tony fadell hem apple kurucusu steve jobs hem de google kurucusu larry page ile beraber çalışmış bir açıkgöz. tony fadella göre bu iki isimle çalışmanın farkı ne?

teknoloji dünyasını takip edip tony fadell ismini duymamak olmaz. gene de bu meşhur ismi tanımayanlar için kısa bir hatırlatma yapalım… 90lı yılların sonunda online market tabanlı bir dijital müzik çalar fikri ile appleın kapısını çalan fadell 2001 yılında ipodun ortaya çıkmasını sağlayan açıkgöz. bu nedenle kendisine “ipodun babası” yakıştırması yapılan fadell uzun seneler apple merkezinde steve jobs ile çalıştı.

 önce apple ardından nest ve google
ardından appledan ayrılan ve akıllı hane sistemi geliştiricisi nest şirketini kuran tony fadellın google kurucusu larry page ile tanışması da bu girişimi sayesinde oldu. google tarafından nestin 2014 yılında satın alınmasıyla bu şirkete geçen tony fadell steve jobs ile çalışmanın yanına bir de larry page gibi aka bir ismi ekledi. business ınsider sitesine verdiği mülakatta her iki amel deneyimine de değinen fadell iki meşhur isimle çalışmanın arasındaki farka da değindi.


 jobstan pazarlama larryden ileri görüşlülük!
jobs ile 10 sene kadar çalıştığını vurgulayan fadell meşhur ceodan pazarlama ve mahsul tasarımı hakkında fazla

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?