30 Eylül 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

sony xperia xz satışlarda gümbür gümbür geliyor!

sony-xperia-xz-satislarda-gumbur-gumbur-geliyor-1474569042
Reklam

sony yeni üst düzen telefonlarında bu kere sektöre damgasını vuracak gibi.

son birkaç senedir sony& 39;nin mobil aygıt sektöründe iyi durumda olduğu söylenemez. birinci xperia ailesi cihazları zamanında başarılı işler yapan sony sonrasında ise durulmuş hatta bir devre epey bir dibi görmüştü.

fakat sony xperia z serisinden xperia x& 39;e geçmesiyle beraber adeta kabuk değiştirmiş ve üst düzen gayet iddialı cihazlar ile karşımıza çıkmaya hazırlanmıştı. bu bağlamda bir süre evvel tanıtılan xperia xz ve xperia x compact modellerinden xperia xz bir süre evvel tayvan& 39;da ön siparişe açılmıştı.

1080p 5.2-inç lcd ekrana snapdragon 820 çipsete 3gb ram 32/64gb depolama seçeneğine sahip olan xperia xz& 39;de bunların dışında 4k video kaydı yapabilen 23mp art kamera 13mp ön kamera ve ıp68 sertifikası da var.

ilgili haber sony kamera özellikleriyle şov yapan iki amiral gemisi xperia xz ve xperia x compactı duyurdu

işte bu özellikler ile ön siparişe sunulan xperia xz& 39;nin yanında sony 16gb& 39;lik usb-c depolama konnektörü iki telefon kılıfı ve taşınabilir şarj ünitesi de armağan etmekte. vaziyet böyle olunca xperia xz 730 dolar gibi bir fiyat ile ön siparişe sunulmasına karşın 45 dakika içinde tükenmiş.

sony& 39;nin yeni üst düzen telefonu xperia xz bir başka mühim model xperia x ile önümüzdeki ay satışa çıkacak.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?