04 Haziran 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

sıradan bir iphone 6 gibi görünen bu telefonun ebay’deki başlangıç fiyatı 5000 dolar!

78827siradan-bir-iphone-6-gibi-gorunen-bu-telefonun-ebay-deki-baslangic-fiyati-5000-dolar-208x130
Reklam

ebayde satışa çıkarılan ve sıradan bir telefon modeliymiş gibi görünen iphone 6 için başlangıç fiyatı 5000 dolar olarak belirlendi.

ebayde sık sık applea ait prototip ürünlerin astronomik fiyatlarla satışa çıkarıldıklarını görüyoruz. nihayet olarak iphone 6nın al lightning dock portuna sahip ‘vintage olarak tanımlanan prototip bir versiyonu satışa çıkarıldı. hem de 4999 dolar etiket fiyatıyla.

peki sıradan bir iphone 6 gibi görünen cihazın bu kadar yüksek fiyatlarla satışa sunulmasına neden olan şey ne? satıcının söylemlerine göre bir arkadaşından aldığı iphone 6nın art kısmında hiçbir fcc logosu ya da seri numarası bulunmuyor. ayrıca cihazda switchboard adı verilen iphonelardaki hataların ayıklanmasını sağlayan bir yazılım bulunuyor. bu yazılıma sahip cihazlar stok iosten daha basit hacklenebildiği için böylesine fahiş fiyatlarla satılabiliyor.

2014 yılında gerçekten de bu yazılıma sahip diğer bir prototip iphone 6 modeli yapılan 200 teklifin ardından 100 bin dolara ulaşmıştı. yani olur da böyle bir cihaza sahip olursanız ebayde satışa çıkarıp paranın dibini bulabilirsiniz.

bu arada başlangıç fiyatı 4999 dolar olan prototip iphone 6 ilanı ebayden kaldırılmış. satıldığı için mi yoksa diğer bir sebepten

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?