01 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

şimdi de samsung markalı çamaşır makinelerinde patlama sorunu ortaya çıktı!

simdi-de-samsung-markali-camasir-makinelerinde-patlama-sorunu-ortaya-cikti-1475140706
Reklam

note 7 konusunda sorunların ardı arkası kesilmeyen samsungun başını şimdi de çamaşır makineleri yakacak gibi.

samsung un normalde muhteşem bir telefonu olan galaxy note 7 lerde yaşanan patlama sorunu yavaş yavaş çözülmeye çalışılsa da dün ortaya çıkan sorunsuz note 7 deki yanma sorunu kafalarda soru işareti bırakmıştı.

ilgili haber yok artık: değişimden gelen yeni note 7 de patladı!

yukarıdaki haberimizden detaylarını görebileceğiniz note 7 sorunundan diğer şimdi de çamaşır makinesi gibi gayet alakasız bir şeyde de patlama sorunu ortaya çıktı. amerika birleşik devletleri nde samsung un mart 2011 ile nisan 2016 arasında ürettiği çamaşır makinelerinde bulunan patlama sorunu new jersey texas georgia ve ındiana eyaletlerinden gelen şikayetler sonucunda ortaya çıktı.

çamaşır makinesinin çamaşır tamburunun çok hızlı dönmesinden kaynaklanan sorunda ana sorunun suya dayanıklılık konusunda olduğu ve tamburun çok hızlı dönmesiyle su kaçırdığı bu sebeple motora kaçan suyun cihazda sorunlar yaratarak patlama gibi ağırbaşlı problemler ortaya çıkardığı bildiriliyor.

bu noktada harekete geçen amerika tüketici ürün güvenliği komisyonu nun yayınladığı raporda bu ürünlere dikkat edilmesi gerektiği ve düşük hızlarda çalıştırılması önerisi verildiği görünüyor. ayrıca bu doğrultuda izah yapan samsung buradaki bağlantıdan da görebileceğiniz gibi mesele yaşanabilecek çamaşır makinelerinde düşük sürat profilinde kullanmaları öneriliyor.

ayrıca 2011 den bu yana hiçbir sorunun da yaşanmadığının ını çizen samsung 5 yıllık çamaşır makineleri olduklarını bu sebeple mesele yaşanmasının olabilitesinin çok olduğunu da dolaylı yoldan iletmiş oluyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?