21 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

samsung’un ‘suya dayanıklı’ telefonu galaxy s7 active, o kadar da dayanıklı değilmiş!

81923samsung-un-suya-dayanikli-telefonu-galaxy-s7-active-o-kadar-da-dayanikli-degilmis-208x130
Reklam

consumer reportsun paylaştığı bir video samsungun suya dayanıklı modeli olan galaxy s7 activein o kadar da dayanıklı olmadığını ortaya çıkardı.

bildiğiniz gibi samsung galaxy s4ten bu yana aynı modellerin bir de suya dayanıklı modeli olan active versiyonlarını duyuruyor. geleneği bozmayan şirket galaxy s7nin de active versiyonunu duyurmuştu. şirketin söylemlerine göre ıp68 sertifikasına sahip olan aygıt 1.5 metre derinlikteki suda 30 dakikaya kadar dayanabiliyor. youtube kanalı consumer reportsun yayınladığı bir video cihazın söylendiği gibi suya karşı pek de dayanıklı olmadığını ortaya çıkardı.

içinde su olan bir tankın içine yerleştirilen galaxy s7 activein 30 dakika boyunca tankın içinde kalmasının ardından çalışıp çalışmadığı denetim ediliyor. çıkarılan telefonun ekranında tuhaf çizgiler görülmeye başlandı ve suyun sım kartın bulunduğu yuvaya sızdığı ortaya çıktı. 
 

normal versiyonundan bir biricik farkı su geçirmemesi olan activein böylesine ziyan görmesi cihazı satın almak isteyenlerde muhakkak bir kuşku uyandıracaktır. açıkçası s7 activele ilgili şimdiye kadar böyle bir sorunla karşılaşmamıştık ama – lakin bu test sonucu bundan sonra da aynı sorunun karşımıza çıkma ihtimalinin bulunduğunu gösteriyor.
fiyat performans canavarları meizu pro 6 ve meizu m3 note türkiyede satışa çıktı! samsung

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?