21 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

samsung’un başı beladan kurtulmuyor: şimdi de galaxy s6 active patladı!

samsung-un-basi-beladan-kurtulmuyor-simdi-de-galaxy-s6-active-patladi-1476953579
Reklam

2 ağustos gecesi silah sesini andıran aka bir patlamayla uyandığını söyleyen abdli bir kullanıcı sesin alaz alaz yandığını gördüğü galaxy s6 activeden geldiğini söyledi. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-21273 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-21273 ; } ; }

samsung un adı bir kez çıkınca artık geçmiş zamanlarda yaşanan olaylar da bir bir gün yüzüne çıkmaya başladı. abd de yaşayan brandon covert ve eşi 2 ağustos gecesi yataklarından silah sesini andıran bir patlamayla uyandıklarını söylediler. daha sonra odanın dumanla kaplandığını ayrım eden çift galaxy s6 active in 4-5 cm yüksekliğe varan alevlerin içinde yandığını gördüklerini belirttiler. yangın çıkma ihtimaline karşılık çıplak elle tuttuğu galaxy s6 active i mutfağa götürerek suyun ına tuttuğunu belirten covert elinde ağırbaşlı yanıkların oluştuğunu ve odanın zehirli gaz kavrulmuş metal ve yanık et kokusuyla dolduğunu belirterek şirket aleyhinde tazminat davası açacağını söyledi.

samsung un bu olayı örtbas etmek istemesi sebebiyle kaliforniya bölge mahkemesinde bir dava açıldığı olayların galaxy note 7 nin fazla daha ötesinde olduğu belirtiliyor.

bütün bu olaylardan yola çıkarak samsung un müşterilerine hem maddi hem de sıhhat yönünden ağırbaşlı zararlar veren ‘patlayan telefonlar hakkında halkı bilinçlendirmek yerine sessizliği seçip üzerine bir de olayları örtbas etmeye çalışması kendilerine duyulan itimat duygusunun da iyice zedelenmesine neden oldu. hem bu itimat konusu hem de galaxy note 7 başta olmak üzere patlayan cihazlar yüzünden açılan tazminat davaları samsung un üzerine yapışan bu menfi imajı ortadan kaldırması için önünde fazla uzun bir yol olduğunu gösteriyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?