13 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

samsung’dan resmi uyarı: eski ya da yeni note 7 sahibi iseniz cihazlarınızı kapatın!

samsung-dan-resmi-uyari-eski-ya-da-yeni-note-7-sahibi-iseniz-cihazlarinizi-kapatin-1476167804
Reklam

samsung dün sizlere ilettiğimiz resmi satış durdurma kararı ardından daha kapsamlı bir bildiri yayınladı. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20930 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20930 ; } ; }

samsung un kafa belası haline gelen galaxy note 7 yaşanan patlama olayları sonrasında uygulanan değişim programının da ardından bir haftada 4 ayrı yanma ve patlama haberiyle sarsıldı.

yapılan değişim programı sonrası güvenli sorunsuz patlamayan note 7 algısı yaratmaya çalışan ve bunun ını çizen samsung gene benzer sorunları yaşayınca dün aşağıdan da bahsettiğimiz haberde olduğu gibi üretimi durdurma kararı almış samsung türkiye den de resmi bilgiyi sizlere aktarmıştık.

ilgili haber samsung galaxy note 7 üretimini durdurdu!

bu sefer ise samsung electronics yani umumi merkezden gelen bildiriyle resmen değişim ve satışları durduran samsung bunun yanı sıra hem eski yani nam-ı başka patlayan note 7 leri hem de değişimden gelen yeni note 7 leri de kapalı konumda kullanmanıza dair ikaz yapıyor.

gelen resmi yazıdaki ikaz ise şöyle;

“abd tüketici ürün güvenliği komisyonu ile birlikte nihayet günlerde raporlanan vakaları çözüme kavuşturmak adına çalışmalar yürütmekteyiz. çünkü samsung kullanıcılarının güvenliği bizim için en mühim şeydir. bu sebeple samsung bütün dünyadaki amel birliği içerisinde olduğumuz bütün operatörlere ve satış kanalları ile birlikte satış ve değişim programını bu araştırma süresince durdurma kararı aldık.

aynı zamanda özgün note 7 ve değişimden gelen yeni note 7 ler ayırt etmeksizin bütün note 7 lerin kapatılmasını ve ücret iadesi var hukuk yollarına başvurabileceklerini hatırlatırız.ı

ilgili haber samsung bütün note 7leri piyasadan çekerek note serisini sonlandıracak mı?

buradan hareketle değişimden gelmiş olsun yeni alınmış olsun ya da eski seri olsun bütün note 7 lerin ivedilikle kapatılması ve kullanılmaması gerekiyor. bu da note 7 nin ölümü ve bittiği anlamına geliyor. her ne kadar araştırmalar ve sorunlar çözülmüş olsa da note 7 devrinin bittiğini artık samsung galaxy s8 e yönelmek gerektiğini düşünüyorum. geçmiş olsun diyelim..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?