06 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

samsung türkiye’den resmi galaxy note 7 açıklaması

samsung-turkiye-den-resmi-galaxy-note-7-aciklamasi-1472841531
Reklam

galaxy note 7lerde yaşanan problemin ardından samsung türkiye için de cihazın satışını durdurma kararı aldı.

son birkaç gün içerisinde samsung& 39;un yeni amiral gemisi cihazı galaxy note 7& 39;nin batarya patlaması problemi gündemi meşgul etmişti. bu durumda yaşanan artışın ardından samsung electronics resmi internet sitesinden yaptığı izah ile ile galaxy note 7 satışlarının durdurulduğunu ve hatalı modellerde değişim yapılacağını açıklamıştı.

aradan geçen kısa sürenin ardından ise benzer izah bu kere samsung türkiye cephesinden geldi; galaxy note 7 satışları beklenildiği gibi türkiye& 39;de de durduruldu.

konuyla ilgili samsung türkiye& 39;nin acıklaması şu şekilde:

& 39;& 39;samsung her vakit en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarımıza sunmayı hedeflemektedir. bu yüksek kalitedeki hizmetlerimizi sürdürebilmek için kıymetli kullanıcılarımızdan gelen her türlü bozukluk bildirimini fazla ciddiye alıyoruz. galaxy note7 ye ilişkin bildirilen vakaları takiben kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir mesele nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.

1 eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca tane satılmış olan galaxy note7 ler içerisinde yalnızca 35 tane olay bildirilmiştir. piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle birlikte titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. belirtmek isteriz ki ürünlerimiz yürürlükteki bütün mevzuata müsait olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve btk bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu ile yapılan ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir olay olmamıştır.

samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. bu nedenle samsung electronics türkiye olarak ülkemizde galaxy note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. halihazırdaki galaxy note7 kullanıcılarımız var cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını art alabilecekler.

kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.& 39;& 39;

bu arada galaxy note 7& 39;nin ne derece dayanıklı olduğunu merak edenler videomuza göz atabilirler.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?