29 Eylül 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

Samsung Geleceğini Garanti Altına Almak için Otomotiv Sektörüne Giriyor

samsung-gelecegini-garanti-altina-almak-icin-otomotiv-sektorune-giriyor-1470944242
Reklam

 

samsungun ileride nokia ya da panasonic gibi olmamak için geleneksel a mel modellerine girerek otomobil parçaları üreten şirketi satın alacağı gündeme geldi.

günümüzde akıllı telefon ve televizyonlar başta olmak üzere tüketici elektroniği konusunda a ka bir başarıya sahip olan samsung un geleceğiyle ilgili endişeleriyle ilgili farklı bir sektörde yerini sağlamlaştırmak istediği konuşulmaya başlandı.

şu anda akıllı telefon sektörünün zirvesindeki şirket samsung un sürekli gelişen teknolojiyle birlikte bir süre sonra bu sektörlerdeki eski gücünü kaybedebilme ya da sektörün yerini farklı m ühim teknoloji alanlarına bırakma gibi ihtimalleriyle b eraber samsung un daha uzun süreli gündemde olacak bir sektöre gireceği haberleri gündeme geldi.

onlarca farklı kategoride teknoloji gelişse de değerini kaybetmeyen otomotiv sektörünün samsung un yeni hedeflediği sektör olduğu söyleniyor. korea times ın yayınladığı bir habere göre samsung daha geleneksel a mel modellerine rotasını çevirmiş durumda.

daha e vvel elektrikli otomobil üretimine odaklı byd şirketini satın m eydan samsung un şimdi de otomobil parçaları üreten magneti marelli isimli şirketi 3 milyar dolar karşılığı satın almak için görüşmelere başladığı belirtildi.

türkiye deki otomobil tutkunlarının da tanıdığını düşündüğümüz magneti marelli � �ayet samsung un bünyesine katılırsa şirket hem kendi tecrübesi hem de byd şirketinin tecrübesi samsung m uazzam otomobiller ortaya koyabilir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?