09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

samsung cihazlarda güncelleme sonrası yaşanan şarjın hızlı bitmesi sorunu nasıl çözülür?

samsung-cihazlarda-yasanan-guncelleme-sonrasi-sarjin-hizli-bitmesi-sorunu-nasil-cozulur-1475422298
Reklam

samsung galaxy s6 ve sonrası amiral gemisi samsung modellerinde ortaya çıkan güncelleme sonrası bataryanın hızlı bitmesi problemi nasıl çözülür?

samsung galaxy s6 ve üzeri amiral gemisi samsung modellerine gear vr destekli sahip kullanıcılar en nihayet yayınlanan genel uygulama güncellemesini yükledikten sonra olağandışı bir şekilde şarjlarının hızlı bittiğinden şikayetçi olmaya başladı.

birçok samsung kullanıcısı bu konudan şikayetçiyken reddit& 39;ten bir kullanıcının yayınladığı içerikle beraber galaxy cihazlarda yaşanan güncelleme sonrası bataryanın hızlı bitmesi probleminin nedeni ortaya çıktı.

ilgili haber samsung galaxy s7 s6 serisi ve note 5 kullanıcıları dikkat: oculus uygulamasını güncellemeyin!

daha önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi reddit& 39;teki bir galaxy kullanıcısı aracılığıyla ortaya çıkan bilgilere göre gear vr için samsung cihazlarda yüklü olan oculus uygulamaları 3 saatte kullanılmasa dahi cihazın %70& 39;e yakın şarjını tüketiyor.

peki bu mesele nasıl çözülür?

aslında daha evvel yayınladığımız bir haberde bu konuya zaten güncellemeyi yüklememeniz gerektiği şeklinde değinmiştik fakat bu konudan haberdar olmayıp sorunu yaşayan kullanıcılar için çözüm yalın. akıllı telefonunuzda yüklü olan oculus uygulamalarının tamamını kaldırdığınızda sorun. çözülecektir fakat bu süre zarfında bazı gear vr uygulamalarını kullanamayabilirsiniz.

tahminen birkaç gün içinde bu uygulamalar için yine bir güncelleme yayınlanacak ve mesele giderilecektir. sorunun giderildiği güncelleme yayınlandığında ise oculus uygulamalarıyla gear vr deneyiminizi sürdürebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?