05 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

sakın yüklemeyin: ios 10 güncellemesi iphone ve ipad'leri çökertiyor! (güncellendi)

sakin-yuklemeyin-ios-10-guncellemesi-iphone-ve-ipad-leri-cokertiyor-1473798241
Reklam

ios 10 güncellemesinin bazı akıllı telefonların kapanıp açılmamasına sebep olduğu ortaya çıktı.

bildiğiniz üzere apple& 39;ın yeni mobil işletim sistemi sürümü ios 10 birkaç saat evvel resmi olarak müsait aygıt sahibi bütün kullanıcılar için yayınlanmıştı ve biz de size güncellemeyi duyurmuştuk.

ancak güncellemenin yayınlanmasından kısa bir süre sonra ios 10 ile ilgili kritik bir sorun. ortaya çıktı. birçok kullanıcının belirttiği üzere ios 10 işletim sistemi güncellemesini yükleyen birçok kullanıcı güncellemeyi kurmaya kalktığında telefonları brick oluyor ve açılmıyor. ya da bu durumu yüzeysel olarak ios işletim sisteminden kaynaklı olarak cihazın çalışmaması olarak tanımlayabiliriz.

ilgili haber ios 10 yayınlandı! işte ios 10 güncellemesi meydan cihazlar ve güncelleme rehberi!

son dönemde ios 9& 39;da da yazılım anlamında bazı sıkıntılar yaşayan apple ios 10& 39;da da cihazlarda yazılımsal bir sorun. oluşmasına sebep oldu. o yüzden iphone ve ipad kullanıyor güncellemeyi daha kurmadıysanız biraz daha hatanın giderilmesi için beklemenizde fayda mevcut. ayrıca var cihazınızı güncellemeden evvel yedek almayı unutmayın!

mesele nasıl çözülür?

eğer bu sorunu yaşadıysanız telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve güncellemeyi itunes üzerinden bilgisayarınızdan yükleyin. itunes& 39;ta ios 10 güncellemesi göremiyorsanız bilgisayarınızdaki itunes uygulamanızın güncel olup olmadığını denetim edin.

yine sıfırdan güncellemeyi kuracaksanız evvel yedek alıp ardından bilgisayardan itunes ile güncellemeyi yüklemenizde fayda mevcut.

güncelleme: ios 10& 39;da yaşanan bu mesele apple tarafından yapılan açıklamaya göre çözüldü ve şirket hatadan ötürü özür diledi. güncellemeyi indirip kurabilirsiniz fakat gene de her ihtimale karşı yedek almanızda fayda mevcut.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?