09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

resmen felaket senaryosu! gelecekte siber saldırılar nasıl düzenlenecek?

resmen-felaket-senaryosu-gelecekte-siber-saldirilar-nasil-duzenlenecek-1475432921
Reklam

gelişen teknolojiyle beraber siber saldırılar günümüzdekinden daha enteresan yöntemlerle yapılacak!

günümüzde her şeyin derhal derhal dijitale taşınmasıyla beraber siber dünyada gayet mühim bilgilerimiz barındırılıyor. durum böyle olunca da ingiliz milli suç ajansı& 39;nın verilerinin de gösterdiği üzere %53 oranla siber suçlar başka suçları geride bırakıyor.

üstelik siber suçlar için %53 bile bu koşullarda düşük bir rakam. gelişen ve dijitalleşen dünya ile beraber ve yeni teknolojilerin de hayatımıza girmesiyle siber suçlar artık insanlığın uğraşacağı en aka dertlerden biri olacak. peki gelecekte bu siber suçlar nasıl işlenecek?

akıllı araçlar hacker& 39;ların kontrolünde olacak

ıntel security& 39;den üst düzey yetkili raj samani& 39;nin açıklamasına göre yakın gelecekte akıllı araçlar yaygınlaştığında siber korsanlar internete bağlı bu akıllı araçları hackleyerek sahiplerinden araçlarının çalışması için yüklü miktarda fidye isteyebilecek üstelik bu daha iyi senaryo!

sürücüsüz otomobillere konu geldiğinde ise rotasını gps ve internet yardımıyla belirleyen bu araçlar hacklendiğinde içerisindeki kişileri hackleyen kişinin istediği rotaya götürebilecek ve bu rotayı ekrana yansıtmayarak insanların durumun farkına varmamasını sağlayacak.

robotlar intihar bombacısına dönüşecek

yavaş yavaş hayatımızın bir parçası olmaya başlayan robotlar gün geldiğinde belki de en mühim yardımcılarımız olacak ve robotlarla karşılaşmamız kaçınılmaz olacak. the future laboratory yöneticisi tracey follows insanların amel gücünün %35& 39;inin robotların yerine geçeceğini ve siber saldırılarla bu robotların tehlikeli birer intihar bombacısına dönüştürülebileceğini söylüyor.

kuantum bilgisayarlardaki veriler açığa çıkacak

bildiğiniz gibi günümüzde kuantum bilgisayarlar gelişmiş şifrelemelerle verileri koruyor. fakat gelişen teknolojiyle beraber bu şifrelerin kırılması söylenene göre basitleşecek ve bilgisayarlardaki veriler yeni bir şifrelemeyle baştan şifrelenene kadar hackerlar kolay bir şekilde bu bilgisayarlardaki verilere erişebilecek. öyle ki bazı devlet bilgilerinin bile bu yöntemle ele geçirilebileceği söyleniyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?