08 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

resident evil 5 ps4 ve xbox one platformlarına geldi

43352resident-evil-5-ps4-ve-xbox-one-platformlarina-geldi-208x130
Reklam

capcomun sevilen oyunu resident evil 5 yeni oynanış moduyla ps4 ve xbox one için yayınladı.

resident evil serisi bu sene ortaya çıkan fragmanlarla tamamen fps moduna geçerek oyuncuları şaşırtmaya devam ederken oyunun önceki sürümlerinden resident evil 5 ile ilgili yeni bir haber bugün geldi. oyun dünyasının en eski geçmişe sahip oyunlarından biri olan resident evil serisinin hayranlarını sevindirecek bir haber bugün capcom tarafından paylaşıldı. resident evil serisinin yayıncısı capcom bugün itibariyle resident evil 5 remastered oyununu şu anki en güncel konsollar ps4 ve xbox one için yayınladı.

yenilenerek remastered ekini kazanan oyun küçük güncelleştirmeleri ve yeni bir oyun modunu içeriyor. grafikleri yenilenen resident evil 5 oyunu bunun yanı sıra yeni basit mod ile geliyor. ayrıca resident evil 5 remastered oyunu ana oyunun yanı dizi resident evil 5 için bugüne kadar yayınlanmış bütün dlcleri de içeriyor.

oyunun yeni basit modu resident evil fanatikleri tarafından pek sevinçle karşılanacak olmasa da resident evil 5 ile henüz tanışmamış yeni kuşak için bu modun olması ehemmiyet taşıyor. 7 sene evvel oyunseverlerle buluşan resident evil 5 artık yenilenen sürümüyle ps4 ve xbox one kullanıcıları tarafından satın alınabiliyor. dijital versiyonu yayınlanan resident evil 5 remasteredın henüz kutulu hali satışa sunulmadı. oyunun cd versiyonu 12 temmuz tarihinde satışa sunulacak.

oyunun yenilenmesini capcom şirketi tarafında değerlendirecek olursak eskisi kadar başarılı rakamlar yakalayamayan capcom amel planını ve gelmek modelini eski oyunlarını yenileme üzerine çevirmiş durumda. yeni oyunculardan ziyade eski oyunu oynayıp hikâyesinde bağımlı kaldığı bir nokta olan ya da geçmişi anmak isteyen oyuncuların genellikle satın aldığı remastered oyunlar yayıncı şirketlere hem daha düşük bütçeye mâl oluyor hem de yüksek kâr elde etmelerini sağlıyor. bu nedenle de yenilenmiş oyunlar yayıncı şirketlerin gelirlerini arttırmasında mühim bir rol oynuyor.
fıfa 17 pese nihayet darbeyi vuracak mı? fıfa 17 ve pes 2017 karşılaştırma videomuzu izlemek için buraya tıklayın! xbox one ps4 residen evil 5

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?