05 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

raspberry, yeni başlayanlar için raspberry pi 3 başlangıç paketi'ni satışa çıkardı!

raspberry-yeni-baslayanlar-icin-raspberry-pi-3-baslangic-paketi-ni-satisa-cikardi-1473809068
Reklam

raspberry pi kullanımına birinci kez başlayacaklar için raspberry pi 3 başlangıç kiti satışa resmi olarak çıktı

kredi kartı kadar bilgisayar parolasıyla yola çıkan raspberry pi her gün biraz daha çok dikkat çekmeye devam ediyor . en nihayet şubat 2016 da raspberry pi 3 versiyonu ile dikkatleri üzerine çeken firma 10 milyonuncu satışını gerçekleştirmesinin şerefine yeni bir başlnagıç kiti satışa sundu . şimdiye kadar bütün başlangıç kitleri üçüncü parti kullanıcılar tarafından üretiliyordu fakat bu kit ile birlikte birinci kez raspberry kendine ait bir paket satışa sunmuş oluyor.

böylece raspberry pi meraklısı olan geliştirici kesim için herşeyi amade bir kit imkanı sunan firma ayrı ayrı toplama yapmak yerine biricik bir yerden kite sahip olma imkanı veriyor.

paket içerisinde neler mevcut ?

raspberry pi 3 model b
8 gb microsd kartı
özgün kasa
özgün 2.5 amper fazla bölgeli kuvvet kaynağı
özgün 1 metre hdmı kablosu
bir optik mouse ve yüksek kaliteli bir klavye
“raspberry pi ile maceraları kitabının bir kopyası

yani en nihayet üretim dönem kartı resmi aksesuarlar bulunan en iyi usb etraf birimleri içeren bu paket 99 sterlin fiyatı ile resmi olarak satışa çıktı. yaklaşık türkiye fiyatının ise vergiler ile birlikte 500 tl üzerinde olacağını tahmin ediyoruz.

sizce bu paket alınabilir mi yoksa fiyat olarak fazla daha uyguna istikbal – ati iekilde daha iyi ernatifler mevcut mı ? yorumlarınızı bekliyoruz .

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?