09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

ram canavarı facebook messenger’ın “lite” versiyonu çıktı

ram-canavari-facebook-messenger-in-dusuk-bellekli-cihazlar-icin-messenger-lite-versiyonu-cikti-1475487104
Reklam

nihayet dönemde rami net bir şekilde sömüren facebook ve facebook messengerda facebookun lite versiyonunun ardından facebook messenger lite versiyonu da geldi

günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan ve her gün defalarca girdiğimiz facebook mobilde deyim yerindeyse ram sömüren bir yapıya sahip. bu sebeple düşük bellekli ve eski cihazlar için çıkarılan facebook lite bu soruna deva olmuş ve herkesin facebook a erişebilmesini sağlamıştı.

bunun yanı dizi yüksek belleğe bile sahip telefonları ağlatan facebook messenger ise birçok şahıs tarafından kullanılmıyorken facebook bunu mecbur hale getirince sıkıntılar ortaya çıkmış birçok telefon messenger ın yüksek hafıza kullanımı yüzünden daha çok şişmeye ve çılgın gibi batarya yemeye başladı. bunun da farkına sonunda varan mark zuckerberg ve ekibi facebook messenger ın da lite versiyonunu çıkardı.

ilgili haber facebook lite bugünden itibaren türkçe olarak kullanılabilir duruma geldi

yine facebook lite gibi daha yalın arayüz ve ram dostu bir uygulama olacak olan facebook messenger lite birinci olarak sırasıyla eski ve düşük özellikli telefon kullanımının yaygın olduğu kenya malezya sri lanka tunus ve venezuela da yayınlandı. ilerleyen zamanlarda herkes tarafından kullanılabilir olacak facebook messenger lite ın ülkemizde kullanılabilir olduğu vakit size yine bildireceğiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?