03 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

playstation now ile windows'a dualshock 4 desteği geldi

playstation-now-ile-windows-a-dualshock-4-destegi-geldi-1472587653
Reklam

playstationın oyunlarını yayınladığı playstation now servisi windows platformu için de yayınlandı. bunun yanı sıra ps now windowsa dualshock 4 desteğini de getiriyor.

hem windows hem de xbox oyun konsolunun sahibi olan microsoft xbox sahiplerine yalnızca konsolda değil bilgisayarda da iyi bir oyun deneyimi için muhtelif desteklerde bulunup xbox kontrolcülerini windows bilgisayarlara bağlamak için muhtelif kolaylıklar sununca bu durumun ında kalmak istemeyen sony de pc dünyası için bir adım attı.

playstation kullanıcıları için oyun mağazası olarak da nitelendirebileceğimiz playstation now servisi artık windows için de kullanılabilir durumda. kullanıcılar artık playsation konsolları için bilgisayarları üzerinden de oyunlar alabilecek. bunun yanı sıra bilgisayardan da oyun oynayan ps sahipleri bu servis sayesinde kendi dualshock 4& 39;lerini ps4 kontrolcüsü windows bilgisayarlarına bağlayabilecek. fakat dualshock 4& 39;ü pc& 39;ye bağlamak için yaklaşık 25 dolar değerinde ayrı bir adaptör gerekiyor

aynı zamanda playstation now aboneleri bazı playstation oyunlarını direk bilgisayarları üzerinden oynayabilecekler. hatırlayacak olursanız microsoft xbox one s ile beraber bütün oyunları pc& 39;de de oynanabilir yapmıştı. bu durumla rekabet içine girmek isteyen sony de tam xbox da olduğu gibi olmasa da bazı ps oyunlarını pc platformunda oynanabilir kılacak.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?