20 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

pc oyunları cebe geliyor: pc el konsolu pgs ortaya çıktı!

33662pc-oyunlari-cebe-sigacak-pc-el-konsolu-geliyor-208x130
Reklam

el konsollarını unutun! pgs projesi ile pcnin en baba oyunlarını cebinizde taşıyabilirsiniz. yeni cihaza ve özelliklerine beraber göz atalım.

neredeyse bütün konsol üreticilerinin bir el konsolu olmuştur. nintendonun gameboyu seganın gamegearı sonynin playstation portableı ve daha niceleri… ama pc oyuncuları hiçbir vakit bu mobilitenin keyfine varamadı. pc oyunculuğu çoğu vakit masaüstü pcye nihayet yıllarda ise ağır  ve abullabut dizüstü pclere mahkum kaldı.

 pc oyunları cebe geliyor!
artık bu fena kaderi yenme zamanı gelmiş olabilir. yeni projelere fon bulma sitesi olarak adlandırabileceğimiz kickstarter üzerinden tanıtılan pgs portable console for pc games yılların hayalini gerçek kılabilir. mahsul şu lahza kitlesel satışa çıkmadığı için ondan bahsederken bir ihtimalmiş konuşsak da pgs laba göre sorunlar çoktan aşılmış durumda. pgs ile pc oyunları mütevazı donanıma karşın başarıyla oynanabiliyor.
 

 pgsde hangi işlemci kullanılıyor?
cihazın teknik özelliklerine göz attığımızda karşımıza ıntel atom işlemci ve ıntel yerleşik grafik çözümleri çıkıyor. hepinizin “atom işlemciyle oyun mu oynanır kardeş?” dediğinizi ve bana bilendiğinizi tahmin edebiliyorum. “bana ne ben mi yaptım kardeş git pgsye söyle” diyecek değilim. evet adamlar bu işlemciyi ve grafik setini tercih etmiş fakat ufak ekran faktörünü gözden kaçırmamak gerekiyor. yani cihazda 5.7 inç 2560×1440 amoled bir ekran bulunuyor. yani sizin evinizde oynadığınız bilmem kaç inç dev lcd ya da tv yok. o nedenle grafik kuvvet ihtiyacı bir miktar azalıyor.

cihazda test edilen bazı oyunlar ve fps değerleri.


 cihazın teknik özellikleri neler?
cihazda ıntel atom x7 işlemciye yer verilirken 8 gb ram 128 gb ssd 512 gba kadar microsd ile artırılabilir depolama ve 6120 mah pil bulunuyor. pgsnin bir de daha müsait fiyatlı “lite” modeli bulunuyor. bu modelde ise 5.5 inç 720p ekran 4 gb ram 64 gb emmc hafıza 4048 mah pil yer alıyor. cihazın kitlesel üretime geçebilmesi için 400 bin dolarlık fon toplanması gerekiyor. pgsye sahip olmak için 280 dolar pgs litea sahip olmak için 230 dolar destek sağlanması gerekiyor.

aygıt windows 10 ön yüklü olarak geliyor ve dual boot ile android 6 desteği sunuyor. 

fiyat performans canavarları meizu pro 6 ve meizu m3 note türkiyede satışa çıktı! pc games pc oyun

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?