23 Mayıs 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

patlayarak hırsızlığa dikkat çeken alarm: bike mine

93325patlayarak-hirsizliga-dikkat-ceken-alarm-bike-mine-208x130
Reklam

bike mine isimli bir alarm, silah sesi çıkartarak hırsızın olduğu konuma dikkat çekiyor.

daimi olarak dışarıda duran otomobillerin güvenliği açısından gayet mühim alarmlar, nihayet derece alışılmış ve kimsenin umursamadığı bir sese sahipler. hırsızlık durumunda aktifleşen ve hem sinir bozucu, hem de gürültülü bir ses çıkartan alarmler, maalesef yalnızca dört tekerlekli araçlar için özelleştirilmişler.

motosiklet veya bisiklet kullanıcılarının sıradan zincirler dışında birşey kullanamadıklarını gören ve bu durumun emniyet açısından yetersiz olduğunu düşünen yannick read isimli girişimci bike mine isimli alarm sistemini geliştirmiş. başka alarm sistemlerinden gayet farklı olan bike mine, sinir bozucu ve dakikalarca süren alarm sistemlerinden farklı olarak biricik ses çıkartıyor ve bu ses de pompalı tüfek sesi.

içerisinde saçma olmayan pompalı tüfek kurşununa sahip olan bike mine, bisikletiniz veya motosikletiniz sizden habersiz bir şekilde ilerletildiğinde aktifleşiyor. pompalı tüfek kurşununu patlatan sistem, hırsızın bulunduğu bölgeye dikkat çekiyor. 150 desibele kadar ses çıkartabilen bike mine şu anda kickstarter üzerinden bağış topluyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?