09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

patlayan iphone 7’yle ilgili yeni fotoğraflar ve detaylar var!

patlayan-iphone-7-yle-ilgili-yeni-fotograflar-ve-detaylar-var-1475240072
Reklam

dün paylaştığımız ‘kargo esnasında patlayan iphone 7 haberiyle ilgili yeni detaylar mevcut.

reddit kullanıcısının paylaştığı bir fotoğrafla iphone 7 nin kargo esnasında patladığını öğrenmiş ve sizlere detayları aktarmıştık. dün elimizde sadece bir fotoğraf vardı şimdi birkaç fotoğraf daha ortaya çıktı.

yeni fotoğraflarda telefonun paketin içerisinde patladığı ve kutuya verdiği zararı net bir şekilde görebiliyoruz. hariç basında cihazın çin den çıkma bir klon iphone 7 olma ihtimali üzerinde de durulmuştu ama – lakin patlayan telefonun fotoğraflardan donuk kara renginde özgün iphone 7 ye ait olduğu bariz şekilde görülüyor. al renginde görünüyor olmasının sebebi ise patlama esnasında ortaya çıkan ısının etkisi.

fotoğrafları inceleyen bir diğer reddit kullanıcısı gotdeus cihazın bulunduğu paketi bir şeyin dürttüğünü -ya da sıkıştırdığını- alüminyumla kaplı kutunun büküldüğünü ve bunun da bataryaya ziyan verdiğini söylüyor. lityum bataryanın bükülmemesi ya da delinmemesi gerektiğini söyleyen kullanıcı telefonun arkasında aka bir delik olduğunu ve buna da cihazın içinde olan bir patlamanın neden olduğunu belirtiyor.

sonuç olarak cihazın sebep patladığına dair hala net bir detay yok ama – lakin patlamaya hatalı bataryanın sebep olmadığı da açık. bu arada apple yöneticisinin kullanıcıyla iletişime geçerek kendisine at&t yoluyla yedek bir telefon yollayacağını belirtelim.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?