12 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

overwatch'a muhteşem bir 'ücretsiz' alternatif: paladins!

overwatch-a-ucretsiz-alternatif-paladins-1475873580
Reklam

yeni kuşak fps oyunu overwatcha rakip olması beklenen hi-rez studios yapımı paladins oyuncular tarafından ücretsiz olarak oynanabiliyor. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20853 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20853 ; } ; }

fps oyunlarının geçirdiği evrimle birlikte blizzard stüdyolarından 2016 mayıs ında çıkan overwatch daha şimdiden kendi kitlesini oluşturmuş durumda. battle.net te 60 euro ya satılan oyunun ücretsiz bir de ernatifi var. karşınızda: paladins!

bir kez en baştan şunu söyleyelim: birinci bakışta “çakma overwatchı gibi görünen oyunun yapımına 2014 yılında başlanmış. yani overwatch un çıkış tarihinden 2 yıl önce. yani burada “paladins overwatch a benziyorı demektense “iki oyun birbirine benziyorı demek daha doğru gibi sanki.

oyunun yapımcısı hi-rez studios u bir önceki oyunları smite dan hatırlıyoruz. henüz beta sürümünde olan oyun çizgi harika bir film olan tadında grafiklere sahip. buradan oyunun grafiklerinin fena olduğu düşüncesi çıkmasın. zira ıra tasarımlarıyla da bu çizgi harika bir film olan havasını destekleyen oyun ekibi gayet başarılı bir amel çıkarmış. sistem gereksinimlerini yazının sonunda bulabileceğiniz oyunun derhal derhal her bilgisayarda sorunsuz çalışması olası gibi görünüyor.yaklaşık 2 gb kadar bir indirme dosyası bulunan oyunun ayrıca xbox one ve ps4 sürümleri de var.

oyun rastgele bir haritada beşer benlik iki takımla başlıyor. haritanın ortasında bulunan denetim noktasını ele geçiren takım 1 puan kazanıyor ve bu sefer bomba yüklü araçlarına rakip kaleye kadar eşlik ediyorlar. şayet takım aracı rakip kaleye ulaştırabilirse 1 puan daha kazanıyor. ulaştırabilirse diyoruz çünkü tıpkı başlangıçtaki denetim noktasını ele geçirme mücadelesinde olduğu gibi burada da her iki takım çatışmaya devam ediyor ve bir vakit kısıtlaması söz konusu.

oyundaki her bir karakterin farklı yetenekleri ve bu yeteneklere bağlı olarak kullandıkları farklı silahları mevcut. karakterler umumi olarak 4 ayrı sınıfa ayrılmış durumda. frontline sınıfları gelen saldırıları karşılayarak başka takım üyelerinin en az hasarı almasına çalışırlarken support karakterler de başta frontline olmak üzere başka oyuncuları iyileştirmekle görevliler. bu sırada damage sınıfı karakterler de sahip oldukları yüksek hasar güçleriyle rakip oyuncuları elemine etmeye çalışıyorlar. flank sınıfına mensup karakterler ise gizlenme vb. yeteneklerini kullanarak rakibe ağırbaşlı hasarlar vererek damage sınıfına yardımda bulunuyorlar. şu lahza için 17 farklı ıra bulunan oyunda bu sayının artacağı kati. zira oyuna girdiğinizde ıra seçim ekranında halen boş çerçeveler olduğunu göreceksiniz.

özetle paladins gerek düşük tutulmuş sistem gereksinimleri gerekse de ücretsiz oluşuyla oyunculara yeni devre fps oyunları arasında gayet kaliteli bir ernatif sunuyor. oyunu yüklemek isteyenler şuradan oyunun resmi web sayfasına erişebilirler.

minimum sistem gereksinimleri:

işlemci: core 2 duro 2.4 ya da althon x2 2.7 ghz
bellek: 2 gb
işletim sistemi: win xp sp2 vista 7 ve üzeri
eran kartı: 512 mb atı radeon ya da nvidia

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?