06 Temmuz 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

oneplus yazılımcılarının çözemediği ram sorununu xda geliştiricileri çözdü!

52206oneplus-yazilimcilarinin-cozemedigi-ram-sorununu-xda-gelistiricileri-cozdu-208x130
Reklam

oneplus 3ün kuvvetli özelliği olan 6gb rami kullanamama sıkıntısı oneplus yetkilerinden evvel xda geliştiricileri tarafından çözüldü.

amiral gemi katili olarak lanse edilen ve bilhassa müsait fiyata amiral gemi modeli üretilebileceğini bütün dünyaya gösteren oneplus geçtiğimiz günlerde oneplus 3 cihazını duyurmuş ve 6gb ram ile dikkatleri üzerine çekmişti.

ama – lakin bu hafıza miktarının tamamının kullanılamadığı kısa süre içerisinde ortaya çıkmış ve oneplus 3ün bu mesele yüzünden tam kapasitede çalışamama arada donmalar gibi sıkıntılar yaşaması ağırbaşlı bir eleştiri almasına yol açmıştı.

her ne kadar oneplus bu hatayı kabul edip kerneldan kaynaklandığını belirttiği hatayı en kısa sürede çözeceklerini ve güncelleme olarak sunacaklarını duyursalar da android platformunun geliştirici dünyası haline gelen xdadaki geliştirici ekibi çoktan bu sorunu çözmeyi başardı bile. hatta bu riski göze alıyorsanız siz de aşağıdaki adımları takip ederek rootlu bir oneplus 3te bunu gerçekleştirebilirsiniz.
 
 oneplus 3ün ram problemi nasıl çözülür?

biraz evvel bahsettim ama gene de tekrarlayayım: bu işlem hem root yetkisi istiyor hem de sistem dosyalarında oynama yaptığınız için oldukça riskli. şahsen ben de denemediğim için direkt olarak xdada anlatılanı sizlere aktarıyorum. yani bütün hadise size ait. oluşabilecek sıkıntılardan mesul değiliz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?