06 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

netflix artık tamamen türkçe! leyla ile mecnun, ezel gibi yerli diziler de eklendi!

netflix-artik-tamamen-turkce-dublajli-ve-yerli-dizi-ve-filmler-de-ekleniyor-1474538286
Reklam

netflix bugün istanbulda yaptığı basın toplantısı ile türkiye hedeflerini duyurdu.

bir süredir ülkemizde açılan fakat euro bazlı fiyatlandırma ingilizce arayüz ve türkçe desteğinin olmaması gibi eksiler ile yalnızca netflix i çılgın gibi bekleyen kesim tarafından kullanılan online servis bugün istanbul da yaptığı lansmanı ile resmen %100 türkçe oldu.

buradaki adresten ya da netflix.com/tr şeklinde girebileceğiniz türkçe netflix sayfasında artık bütün içeriklere türkçe olarak ulaşabileceksiniz. bunun yanı sıra şayet üyeliğiniz varsa ayarlardan lisan seçimini türkçe yapabilirsiniz şu ana kadar birçok sıra ve filmlerine türkçe ova desteğini hali hazırda getirmiş olan serviste house of cards stranger things narcos the get down marvel s daredevil ve jessica jones gibi bütün dünyada fenomen olmuş netflix dizileri; making a murderer winter on fire ve chef s table gibi ödüllü belgeseller ve adam sandler ın başrolünde olduğu the do-over ve ridiculous 6 gibi özgün filmler artık türkçe dublaj ve ova ile türk izleyicilerini bekliyor olacak.

ayrıca yerli yapımları da bünyesine katacak olan netflix hem yerli yapımlarımızı dünyaya duyuracak hem de netflix üzerinden izlenmesini sağlayacak. bu konuda güneşi gördüm kelebeğin rüyası recep ivedik 4 düğün dernek 1 ve 2 gibi gayet popüler filmleri ve leyla ile mecnun suskunlar karadayı ezel kurt seyit ve şura diriliş ertuğrul ve filinta gibi dizileri içeren kuvvetli bir koleksiyon hazırlıyor. ki zaman içinde bu koleksiyon iyice büyüyerek türkiye de mühim bir noktaya istikbal – ati.

son olarak şu anda detayları verilmese de netflix ve vodafone arasında mühim bir ortaklık da yolda. ekim ayı sonunda duyurulacak bu ortaklık tahminime göre spotify ile vodafone arasındaki ortaklığın benzeri olacak. yani aka ihtimalle bilhassa red ailesine vodafone netflix hediyesi de verebilir. böylece hem netflix ülkemizde yaygınlaşacakken hem de vodafone operatörler arasında eline ağırbaşlı bir ceviz daha eklemiş olacak. biliydim böyle olacağını : bknz

ilgili haber netflix türkiye fiyatlarında ağırbaşlı bir indirime gitti

son olarak yerelleştirme çalışmalarına netflix türkiye twitter hesabını da ekleyen servisin profiline buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?