10 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok A+ A-

mobil fotoğrafçılık için üretilen en iyi cep telefonu lensleri

mobil-fotografcilik-icin-uretilen-en-iyi-cep-telefonu-lensleri-1475587119
Reklam

mobil fotoğraf çekimleriniz için tercih edebileceğiniz en güzel lensleri listeledik.

son dönemlerde dijital fotoğraf makineleri yerine geçtiğini kabul edebileceğimiz cep telefonları artık birbirileri ile kamera konusunda da yarışıyor. taşınabilir dslr gibi işlevler kazanmaya başlayan telefonlarda şayet daha iyi fotoğraf çekmek gibi bir derdiniz varsa bunlar için birbirinden kullanışlı lensler var.

işte biz de bunun için kullanabileceğiniz en iyi lens setlerini sizler için sıraladık. fakat bu lens setlerini ülkemizde hatırlamak yerine amazon aliexpress gibi mecralardan daha rahat bulabileceğinizi belirtmiş olalım.

victsing 3& 39;ü 1 arada lens seti

klipsli bir tutacağa sahip olan lensler 3 parçadan oluşuyor. bu sette balık gözü geniş açı lens ile beraber macro lens de bulunuyor. klipsli yapısı ile ön kamera için de kullanılıyor olabilmesi gayet başarılı. dişli bir gövdesi bulunan lenslerin değişim sırasında yerinden oynayabiliyor ve bu can sıkıcı bir vaziyet. fotoğraf çekilmeden evvel ayarların yine yapılması gerekiyor.

godzilla gear

bu sette de 3 farklı lens bulunuyor. balık gözü geniş açı ve makro lenslerin için de yer aldığı bir kılıf ile beraber geliyor. bu kılıfı nakil amaçlı kullanabiliyorsunuz. bu sayede lenslerin çizilme sorunu ortadan kalkıyor. ayrıcı biricik biricik aramak zorunda kalmadığınız için vakit kaybı da ortadan kalkıyor. mandallı bir aparat ile beraber gelen set dişli yapısı ile mantala oturtuluyor. bu da lens değişiminde gayet sıkıntılı bir vaziyet.

photojojo manyetik lens seti

en fazla dikkat çeken lens seti olan photojojo mobil fotoğraçılık da bir adım ileriye gitmenizi sağlıyor. standart lenslerin dışında süper balık gözü ve polarize lensi de var. optik camlardan üretilen lensler bilhassa makro çekimlerde ortaya çıkan bulanıklığı ortadan kaldırıyor. daha diri ve keskin renkler sunuyor. bir başka artısı ise mıknatıslı bir yapıya sahip olması. telefonun kamera kısmına yerleştirilen metal kılıf sayesinde lensleri istediğiniz vakit kolayca çıkarabilirsiniz. çevirmek ile uğraşmıyacağınız için hem daha seri pozlar yakalyacaksınız hem de her seferinde ayar yapmak zorunda kalmayacaksınız. doğal ona göre de fiyatı mevcut. 99 dolar gibi bir fiyata sahip olan photojojo fiyatına göre gene de başarılı çekimler sizlere sunabilir.

aukey ora

dayanıklı alüminyum malzemeden üretilen lens gövedesi darbelere ve ezilmelere karşı daha dayanıklı bir yapıya sahip. 120 derecelik geniş açı ve 15x macro lensi ile gayet iddialı. parıltıyı ve yansımaları az ıcak şekilde tasarlanan cam yapısı bulunuyor. bunun yanı sıra lens kısmındaki kauçuk yapısı ile temas yerlerinde ki çizilmeleri önlüyor.

eğer bu listemiz dışında sizlerin de tavsiye edebileceği lens modelleri varsa yorumlar bölümünden aktarabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?